Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKAI, BENDRIJOS NARIAI / Kaip savininkai tampa bendrijos nariais, kaip išstoja iš bendrijos

Kaip išstoti iš namo bendrijos?

Neredaguotas klausimas:
Kaip galima isstoti iš namo bendrijos? Ačiū
Klausimą uždavė: Justina, 2021-05-05
Paskutinė redakcija: 2021-05-06
Reitingas:
(balsavo 0)

Niekas prieš asmens valią negali būti verčiamas dalyvauti jokioje organizacijoje, bendrijoje namo butų (patalpų) savininkai irgi dalyvauja laisva valia. Jie renkasi - būti aktyviais organizuojant bendrijos veiklą (dalyvauja bendrijos narių susirinkimuose ir juose balsuoja) arba būti pasyviais savininkais, tokiais, kurie tik vykdo teisėtai bendrijos narių priimtus sprendimus, bet nedalyvauja priimant sprendimus (neturi balsavimo teisės bendrijos narių susirinkimuose).

Išstoti iš bendrijos galima parašius paprastos rašytinės formos prašymą ir pasirašytą įteikus bendrijos pirmininkui. Tiesa, reikėtų pasižiūrėti bendrijos įstatus, ar nėra juose įrašyta kokių nors papildomų sąlygų (jų gali būti, bet nebūtinai). Gavęs prašymą bendrijos pirmininkas turi pakeisti bendrijos narių sąršą - sudaryti jį be atsisakiusiojo būti bendrijos nariu asmens (sumažės bendrijos narių skaičius). 

Iš bendrijos išstojusiam asmeniui lieka galioti namo savininko pareigos ir teisės (žr. Bendrijų įstatymo 21 str.).

Komentarai (3) 1-3
 1. Leonidas Nekrašius

  2021-12-15, 12:32:11
  Sveiki,DNSB 222-oji nukelta tolokai nuo gyventoju ,atsiskaitymo lapuke rasoma-kitos islaidos be konkreciu imoku20,00eru.NERA DNSB-222 nerodo elektroninio pasto adreso,taip tesiasi eile metu .busiu priverstas isstoti is DNSB 222 nariu.ACIU uz atsakyma.
 2. Raimonda Mardosienė

  2022-10-25, 21:25:12
  Gal galite pasidalinti prašymo forma norint iseiti is bendrojos nariu ir naujam. Savininkui tapti bendrijos nariu. Dėkoju
 3. Kęstutis

  2023-04-06, 18:44:53
  Laba diena, noriu paprašyti 222-osios bendrijos atstovų perduoti tokį prašymą Vėtrungės 9 namo pirmininkui- tiesiog prie 2-osios laiptinės pareguliuoti esantį šviestuvą, kurio šviesa ir jis pats labai nukreiptas į priešais esantį Vėtrungės 18-ąjį namą. Labai šviesi minėta lempa, naktį tikrai trukdo miegui, net ir esant užtrauktoms užuolaidoms. Ant 9 namo durų buvome parašę raštelį su šiuo prašymu, tačiau jau po paros rašteliai buvo nuplėšti. Atrodytų, menka problema, tačiau naktį pernelyg didelė iš kaimyninių namų sklindanti šviesa labai vargina. Ačiū, jei atsiliepsite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas