Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKAI, BENDRIJOS NARIAI / Kaip savininkai tampa bendrijos nariais, kaip išstoja iš bendrijos

Kaip savininkai tampa bendrijos nariais?

Neredaguotas klausimas:
{quest_orig}
Klausimą uždavė: , 2021-02-23
Paskutinė redakcija: 2021-02-23
Reitingas:
(balsavo 1)

Bendrijos nariais tampa tik tie butų ar kitų patalpų savininkai (bendraturčiams atstovauja vienas iš jų bendru susitarimu), kurie yra pareiškę savo valią tapti bendrijos nariais. Ši valia gali būti pareikšta tokiais būdais:

1) balsuojant už bendrijos steigimą bendrijos steigiamajame susirinkime;
2) iš anksto raštu pareiškus pritarimą steigti bendriją (iki steigiant bendriją renkamas tokių asmenų sąršas);
2) bendrijos pirmininkui įteikiant laisvos rašytinės formos prašymą priimti į bendriją ir įrašyti į bendrijos narių sąrašą (įstatuose gali būti numatyta papildomų reikalavimų).

Bendrijos nariais gali būti ir fiziniai, ir juridiniai smenys (atstovauja vadovas), turintys nuosavybės teise jiems priklausančių butų ar patalpų pastate, kurį valdo bendrija. 

Pastato, kurį valdo bendrija savininkai gali būti pasyvūs - nestoti į bendriją, tuomet jie neturi balsavimo teisės bendrijos narių susirinkimuose (balsuojant raštu).

Negalima išmesti iš bendrijos narių asmens prieš jo valią.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas