Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Kaip suformuluoti problemą savivaldybės administracijai, kad tirtų Istatymo pažeidimą DNSB bendrijoje? Vandens tiekėjas problemos nemato - teigia esą Bendrija moka ir mums situacija tinkama. Tačiau aš negaliu žinoti tikslaus bendrijos reikmęms sunaudoto vandens kiekio skirto man nes likusiuose butuose skaitikliai dešimtmetį netikrinti ir asunaudoto vandens kiekis paskirstomas viesiems butų savininkamas pagal plotą. Tai reiškia, kad pastoviai gyvenantys pastate ir naudojantys daugiau vandens proporcingai moka mažiaiu nei pastoviai negyvenantys. Pastatas randasi Druskininkuose ir daugelis savininkų naudojasi butais savaitgaliais.

Neredaguotas klausimas:
Prieš man įstojant į Bendrija, pastaroji buvo sudariusi Vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo Sutartį, kurioje - apskaita ant įvado. Įstojęs į bendriją ir Naudodamasis Įstatyme numatyta teise teise turėti apskaitą savo bute, sudariau asmenininę Sutartį su tuo pačiu paslaugos teikėju. Vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo Įstatyme vienareikšmiai nustatyta - apskaita ant įvado - tik esan t VISŲ bendraturčių sutikimui - man įsivedus asmeninę apskaitą tokio sutikimo nebeliko ( vandens apskaita Bendrijos treikmėms tapo neskaidri - bendrijos reikmėms naudojamo vandens skaitiklis į rengtas už apskaitos ant įvado). Kaip suformuluoti problemą savivaldybės administracijai, kad tirtų Istatymo pažeidimą DNSB bendrijoje? Vandens tiekėjas problemos nemato - teigia esą Bendrija moka ir mums situacija tinkama. Tačiau aš negaliu žinoti tikslaus bendrijos reikmęms sunaudoto vandens kiekio skirto man nes likusiuose butuose skaitikliai dešimtmetį netikrinti ir asunaudoto vandens kiekis paskirstomas viesiems butų savininkamas pagal plotą. Tai reiškia, kad pastoviai gyvenantys pastate ir naudojantys daugiau vandens proporcingai moka mažiaiu nei pastoviai negyvenantys. Pastatas randasi Druskininkuose ir daugelis savininkų naudojasi butais savaitgaliais.
Klausimą uždavė: vytautas, 2023-11-05
Paskutinė redakcija: 2023-11-07
Reitingas:
(balsavo 0)

Sunku komentuoti konktretų atvejį, tam reikia išsamaus įsigilinimo. Siūlytume pirmiausiai išsiaiškinti detales su bendrijos pirmininku, į savivaldybę kreiptis galbūt dėl to, kad mokesčiai bendrijoje priskaitomi ne pagal teisės aktų normas, bet turėtumėte pagrįsti savo teiginius. Kartais ginčus tenka spręsti teisme, tam teismai ir veikia.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas