Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / ĮSTATAI / Bendrijos įstatų tvirtinimo ir keitimo tvarka

Kas kiek laiko turi būti atnaujinami bendrijų įstatai? Ar priimti 2006 metais įstatai vis dar gali galioti?

Neredaguotas klausimas:
Kas kiek laiko turi būti atnaujinami bendrijų įstatai? Ar priimti 2006 metais vis dar gali galioti?
Klausimą uždavė: Rasa, 2021-10-05
Paskutinė redakcija: 2021-10-06
Reitingas:
(balsavo 0)

Savo bendrijos įstatus (patvirtintus 2006 metais) jau labai seniai jūs turėjote atnaujinti, patvirtinti bendrijos narių visuotiniame susirinkime, patvirtinti notarine tvarka ir įregistruoti VĮ Registrų centre. Bendrijos pirmininkui už aplaidumą (kad laiku neorganizavo bendrijos įstatų atnaujinimo) gali būti skirtas įspėjimas ar net administracinė nuobauda.

Šiuo metu jūs savo įstatais galite remtis tiek, kiek jie neprieštarauja šiuo metu galiojančiam Bendrijų įstatymui. Jeigu norėtumėte įregistruo VĮ Registrų centre naujus valdymo organus, greičiausia jų neregistruos tol, kol nepateiksite registruoti ir atnaujintų bendrijos įstatų.

Bendrijų įstatymu, įsigaliojusiu nuo 2012 m. liepos 1 dienos, buvo nustatyta, kad daugiabučių namų savininkų bendrijos, įsteigtos iki šio įstatymo įsigaliojimo, privalo per 12 mėnesių nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos (nuo 2012 m. liepos 1 d.) suderinti savo įstatus su šio įstatymo 1 straipsnyje išdėstyto Bendrijų įstatymo reikalavimais. 

Kitais atvejais (jeigu nėra teisinio įpareigojimo atnaujinti) bendrijos įstatai keičiami pagal poreikį - jeigu bendrijos narių visuotinio susirinkimo sprendimu keičiama valdymo organų struktūra ar kitos įstatų nuostatos.

 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas