Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / ĮSTATAI / Bendrijos įstatų tvirtinimo ir keitimo tvarka

Kas keičiasi nuo 2023 metų? Ar reikalinga keisti bendrijos įstatus ryšium su pakeitimais, ar užtenka tik supažindinti bendrijos narius su naujovėmis visuotinio susirinkimo metu?

Neredaguotas klausimas:
Esam sena daugiabučio namo bendrija, kas keičiasi nuo 2023 metų? Ar reikalinga keisti bendrijos įstatus ryšium su pakeitimais ,ar užtenka tik supažindinti bendrijos narius su naujovėmis visuotinio susirinkimo metu?
Klausimą uždavė: Gražina, 2023-03-08
Paskutinė redakcija: 2023-03-08
Reitingas:
(balsavo 0)

Apie Bendrijų įstatymo pasikeitimus tikrai reikėtų pranešti bendrijos nariams, taip pat reikėtų pasižiūrėti, ar kurios nors jūsų bendrijos įstatų nuostatos neprieštarauja atnaujinto Bendrijų įstatymo nuostatoms. Kol bendrijos įstatai nėra atnaujinti pagal Bendrijų įstatymo pasikeitimus, esami įstatai galioja tiek, kiek jie neprieštarauja įstatymui. T.y. tas nuostatas, kurios prieštarauja galiojančiam Bendrijų įstatymui, reikėtų laikyti nebegaliojančiomis ir reikėtų vietoje jų taikyti įstatymo atitinkamas nuostatas.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad bendrijos įstatuose gali būti nuostatų, kurios neprieštarauja įstatymui, bet kaip nors kitaip, papildomai reglamentuoja vieną ar kitą dalyką, tuomet reikės laikytis esamų įstatų nuostatų tol, kol jų nepakeisite. Pavyzdžiui, atnaujintame Bendrijų įstatyme nebeliko ribojimo, kad tam tikrais klausimais negalima organizuoti bendrijos narių balsavimo raštu - visais klausimais sprendimus galima priimti balsuojant raštu. Tačiau įstatymas nedraudžia bendrijos nariams nuspręsti, kad jie tam tam tikrais klausimais sprendimus priims tik šaukdami susirinkimą. Jeigu jūsų įstatuose numatyta, pavyzdžiui, kad bendrijos pirmininko negalima rinkti organizuojant bendrijos narių balsavimą raštu, tai ir turėsite laikytis šios nuostatos. Arba turite atnaujinti savo bendrijos įstatus.

Atnaujintus įstatus turi patvirtinti bendrijos narių susirinkimas, notarine tvarka patvirtintus įstatus reikia įregistruoti VĮ Registrų centro registruose.

Bendrijų įstatymo pakeritimusi nuo 2023 01 01 žr. ČIA.

Bendrijų įstatymo pakeritimusi nuo 2023 03 01 žr. ČIA.

Nuo 2023 03 01 galiojantį Bendrijų įstatymą žr. ČIA.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas