Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kas renka ir atšaukia bendrijos pirmininką iš pareigų

Kas renka ir atšaukia bendrijos pirmininką iš pareigų?

Neredaguotas klausimas:
{quest_orig}
Klausimą uždavė: , 2021-02-10
Paskutinė redakcija: 2021-02-10
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininką renka ir atšaukia iš pareigų bendrijos narių visuotinis susirinkimas (žr. Bendrijų įstatymo 14 str. 2 dalį). Bendrijos valdyba negali išrinkti arba atšaukti bendrijos pirmininko.

Atkreipiame jūsų dėmesį į tai, kad organizuojant bendrijos narių visuotinį susirinkimą dėl bendrijos pirmininko rinkimo ar atšaukimo iš pareigų svarbu:
 • būtinai įtraukti į darbotvarkę pirmininko rinkimo (atšaukimo) klausimą;
 • pranešti apie šaukiamą susirinkimą ne vėliau kaip 14 dienų iki susirinkimo, pranešimo dienos ir susirinkimo dienos neįskaičiuojant, ir ne tik viešai, bet ir raštu (vienu iš būdų, kurie yra nurodyti bendrijos įstatuose);
 • bendrijos narių susirinkimas gali priimti sprendimus tik tada, kai yra kvorumas, t. y. kai dalyvauja daugiau nei pusė bendrijos narių;
 • už sprendimus atšaukti ir išrinkti bendrijos pirmininką turi balsuoti daugiau nei 2/3 susirinkime dalyvavusių bendrijos narių.

Balsuoti raštu dėl bendrijos pirmininko rinkimo (atšaukimo) negalima, tai būtų Bendrijų įstatymo nuostatų pažeidimas (žr. Bendrijų įstatymo 11 str. 12 dalį), būtina šaukti bendrijos narių visuotinį susirinkimą.

Komentarai (2) 1-2
 1. Jekaterina

  2022-06-09, 08:12:57
  Sveiki, jeigu Namų bendrijai prikaluso 10 namų ir kiekvienas namas turi savo atstovą (įgaliotinį), tada naujo pirmininko rinkimuose turi teisę dalyvauti tik namų įgaliotiniai ar ir bendrijos nariai?
 2. Arūnas

  2023-01-06, 18:34:22
  Klausimas-ar gali bendrijos pirmininku būti bendijoje,ir net tame mieste,negyvenantis pilietis?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas