Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Kaupiame lėšas kiemo tvarkymui. Nuo buto rinkome po xx Eur.Dabar pirmininkas remdamasis Civilinio kodekso 4.82 straipsniu pradėjo rinkliavą rinkti proporcingai pagal butų naudingą plotą (kvadratinius metrus). Dabar gaunasi nelabai teisingai, nes mokame skirtingai, o po kiema važinėjam kaip ir vienodai...

Neredaguotas klausimas:
Laba diena.Kaupiame lėšas kiemo tvarkymui.Nuo buto rinkome po 10€.Dabar pirmininkas remdamasis 2013 metų civilinio kodekso 4.82 straipsniu pradėjo rinkliavą rinkti nuo buto kvadratūros.Dabar gaunasi nelabai teisingai.8,10,12€.Po kiema važinėjam kaip ir vienodai.Ačiū.
Klausimą uždavė: Antanas, 2021-11-18
Paskutinė redakcija: 2021-11-18
Reitingas:
(balsavo 0)

Mokesčius priskaityti proporcingai įpareigoja Civilinis kodeksas, pirmininkas jo nepaisydamas darytų nusižengimą ir galėtų būti nubaustas. Be to, ir Bendrijų įstatyme bendrojo naudojimo žemės sklypas yra priskirtas bendrojo naudojimo objektams, jų visų privalomajai priežiūrai skirti įnašai priskaitomi proporcingai savininko daliai pastate. Juk ir kitus įnašus, pavyzdžiu, pirmininko atlyginimui, bendrojo naudojimo elektrai apmokėti ir pan. mokate skirtingus. Kartais tai gal ir atrodo ne visai teisinga, bet tai teisėta ir teisingesnio būdo gal net nėra (negi skaičiuosite, kiek kartų kuris savininkas pravažiavo bendru kiemu, o tas savininkas, kuris yra ilgam išvykęs, gal visai neturėtų mokėti?...)

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas