Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Neredaguotas klausimas:
{quest_orig}
Klausimą uždavė: , 2021-02-17
Paskutinė redakcija: 2021-02-18
Reitingas:
(balsavo 0)

Sukauptos lėšos skiriamos namui atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus ir gali būti naudojamos tik pagal paskirtį – ilgalaikiame plane (2 ir daugiau metų) numatytiems ir (arba) nenumatytiems darbams finansuoti. Lėšų panaudojimas turi būti pagrįstas rangos darbų ar paslaugų pirkimo sutartimis ir atliktų darbų priėmimo–perdavimo aktais, ūkio būdu atliktų darbų priėmimo aktais ir atitinkamais mokestiniais dokumentais.

Taigi, kaupiamąsias lėšas galima naudoti tik namui atnaujinti ir tik vadinamiems privalomiesiems darbams (numatytiems ir nenumatytiems) finansuoti, o visoms kitoms būtinosioms reikmėms yra renkamos kitos bendrijos biudžete numatytos įmokos.

Kaupimas gali būti: kaupimas atsargai ir kaupimas pagal ilgalaikį planą. Jeigu nėra patvirtinto ilgalaikio plano, atsargai kaupti privaloma.

Pagal ilgalaikį planą sukauptos lėšos gali būti naudojamos tik konkretiems suplanuotiems (numatytiems) privalomiesiems darbams vykdyti (jokiems kitiems). Atsargai sukauptos lėšos gali būti naudojamos atsiradusiems nenumatytiems privalomiesiems darbams vykdyti, avarijoms lokalizuoti. Jeigu atsargai sukauptų lėšų nėra arba jų nepakanka, privalomiesiems darbams apmokėti lėšos priskaitomos atskirai (atsiranda papildoma eilutė mokestiniuose pranešimuose, nurodant papildomos įmokos rinkimo pagrindą).

Ar gali būti kaupiamos lėšos ir tam tikriems bendrų interesų tenkinimui skirtiems neprivalomiems darbams? Taip, tai būtų dar viena atskira kaupimo dalis, sprendimą dėl šio kaupimo turėtų priimti savininkų dauguma. 

Ar galima kaupiamąsias lėšas panaudoti ne pagal paskirtį, t. y. ne privalomiesiems darbams vykdyti, o kažkam kitam? Taip, jeigu tam pritars 100 proc. savininkų.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas