Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Neredaguotas klausimas:
{quest_orig}
Klausimą uždavė: , 2021-02-17
Paskutinė redakcija: 2022-05-19
Reitingas:
(balsavo 0)

Sukauptos lėšos skiriamos namui atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus ir gali būti naudojamos tik pagal paskirtį – ilgalaikiame plane (2 ir daugiau metų) numatytiems ir (arba) nenumatytiems darbams finansuoti. Lėšų panaudojimas turi būti pagrįstas rangos darbų ar paslaugų pirkimo sutartimis ir atliktų darbų priėmimo–perdavimo aktais, ūkio būdu atliktų darbų priėmimo aktais ir atitinkamais mokestiniais dokumentais.

Taigi, kaupiamąsias lėšas galima naudoti tik namui atnaujinti ir tik vadinamiems privalomiesiems darbams (numatytiems ir nenumatytiems) finansuoti, o visoms kitoms būtinosioms reikmėms yra renkamos kitos bendrijos biudžete numatytos įmokos.

Kaupimas gali būti: kaupimas atsargai ir kaupimas pagal ilgalaikį planą. Jeigu nėra patvirtinto ilgalaikio plano, atsargai kaupti privaloma.

Pagal ilgalaikį planą sukauptos lėšos gali būti naudojamos tik konkretiems suplanuotiems (numatytiems) privalomiesiems darbams vykdyti. Atsargai sukauptos lėšos gali būti naudojamos atsiradusiems nenumatytiems privalomiesiems darbams vykdyti, avarijoms lokalizuoti. Jeigu atsargai sukauptų lėšų nėra arba jų nepakanka, privalomiesiems darbams apmokėti lėšos priskaitomos atskirai (atsiranda papildoma eilutė mokestiniuose pranešimuose, nurodant papildomos įmokos rinkimo pagrindą).

Kaupiamosiomis lėšomis galima mokėti už:

1) bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbus, atliktus pagal ilgalaikį planą;

2) ilgalaikiame plane nenumatytus darbus, kurie būtini pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus (bendrųjų konstrukcijų nenumatytiems defektams ir deformacijoms, inžinerinių sistemų sutrikimams ir gedimams šalinti, įskaitant šių sistemų avarijoms lokalizuoti ir likviduoti reikalingus darbus, medžiagas ir įrenginius, kurie neįskaičiuoti į namo ir jo inžinerinių sistemų priežiūros (eksploatavimo) tarifus), apmokama iš kaupiamųjų lėšų sąskaitos.

Jeigu kaupiamųjų lėšų sąskaitoje lėšų nėra ar jų nepakanka, trūkstamas lėšas sumoka patalpų savininkai proporcingai bendrosios dalinės nuosavybės daliai.

Ar gali būti kaupiamos lėšos ir tam tikriems bendrų interesų tenkinimui skirtiems neprivalomiems darbams? Taip, tai būtų dar viena atskira kaupimo dalis, sprendimą dėl šio kaupimo turėtų priimti savininkų dauguma. 

Komentarai (3) 1-3
 1. Arturas

  2022-07-10, 10:07:16
  Leidzia salto vandens vamzdis vonioje. Jei as moku uz visas menesines buto paslaugas, ar man reikia moketi uz sutvarkima problemos
 2. Gintarė Janiškienė

  2022-10-17, 11:02:47
  Jeigu remontas bendrojo naudojimo objekto - moka visi savininkai, jeigu asmeninio - moka konkretaus buto savininkas. Turi būti patvirtintas kiekvieno namo bendrojo naudojimo objektų aprašas.
 3. Egle kaskeliene

  2023-10-04, 17:44:50
  Sveiki. Ar galima naudoti kaupiamasias lesas laiptiniu remontui , jei ner taip nuspresta ,t y nubalsuota? Ir ar privalo viso namo savininkai moketi uz 1 laiptines remonta , jei neta taip nuspresta.ty prabalsuota ? Kitas laiptines susiremontavo atskirai - individualiai laiptiniu gyventojai skirtingais laikotarpiais,neprasydami prisideti finasiskai kitu laiptiniu gyventoju . Ir ateityje neplanuoja to daryti ?. Aciu

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas