Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų tvirtinimas

Kaupiamųjų lėšų tvirtinimas

Neredaguotas klausimas:
{quest_orig}
Klausimą uždavė: , 2021-02-17
Paskutinė redakcija: 2022-07-11
Reitingas:
(balsavo 0)

Kaupimas atsargai. Vyriausybė yra patvirtinusi mažiausią kaupiamosios įmokos dydį. Padidinti mažiausią įmokos dydį galima daugiau nei pusės visų savininkų sprendimu (kai nedideliame name per mėnesį surenkama labai maža bendra įmokų suma, tokie sprendimai kartais priimami).

Kaupimas pagal ilgalaikį planą. Jeigu yra parengtas ilagalaikis privalomųjų darbų planas (2 ir daugiau metų), jį turi patvirtinti bendrijos narių visuotinis susirinkimas, o pagal šį planą numatytą kaupimo dydį turi patvirtinti ir daugiau nei pusė savininkų.

Vyriausybė yra nustačiusi ne tik mažiausią, bet ir didžiausią kaupiamosios įmokos dydį (skaičiuojame, jeigu tokie yra, ir kaupimą atsargai, ir kaupimą pagal ilgalaikį planą, kartu sudėję). Šis skaičius yra susietas su Vyriausybės nustatoma minimalia mėnesine alga. Pasikeitus minimalios mėnesinės algos dydžiui, reikia perskaičiuoti ir didžiausią nustatytą kaupiamosios įmokos dydį.

Ar gali būti kaupiamos lėšos ir neprivalomiems darbams? Taip, tai būtų dar viena atskira kaupimo dalis, sprendimą dėl šio kaupimo turėtų priimti savininkų dauguma. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas