Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų tvirtinimas

Bendrijos narių susirinkimas prieš metus patvirtino kaupiamųjų lėšų mėnesinį dydį - 0,15 Eur, bet nebuvo raštiško 50 proc. savininkų sutikimo (plotas didesnis nei 3000 kv.m., pastatas priduotas 2018 m.), ar kaupiamoji dalis turėjo likti minimali 0,03 Eur? Būsimas BN susirinkimas planuoja mažinti kaupimo įmoką iki 0,05 Eur, ar reikės 50 proc.savininkų sutikimo, ar nustatyti 0,03 Eur.

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos narių susirinkimas, prieš metus patvirtino kaupiamosios dalies įmoką 0,15 euro centų, bet nebuvo raštiško 50%savininkų sutikimo (plotas virš 3000m2, pastatas priduotas 2018m.) Ar tada kaupiamoji dalis turėjo likti minimali 0,03 ct. Būsimas BN susirinkimas planuoja mažinti kaupimo įmoką iki 0,05 ct. ar reikės 50% savininkų sutikimo ar nustatyti 0,03 ct.
Klausimą uždavė: Rimas, 2021-05-04
Paskutinė redakcija: 2021-05-04
Reitingas:
(balsavo 0)

Dėl taikomo kaupiamųjų lėšų mėnesinio tarifo, didesnio nei minimalus Vyriausybės nustatytasis: savininkai (daugiau nei pusė jų) nebūtinai raštu jį turėjo patvirtinti, sprendimas galėjo būti priimtas ir visų savininkų susirinkime (balsuojama pakeliant rankas), bet jeigu nebuvo jokio daugumos savininkų pritarimo (nėra protokolo), sprendimą buvo galima ginčyti, na, o jeigu niekas neginčijo bendrijos narių susirinkimo sprendimo ir visi savininkai mokėjo bendrijos narių nustatytus kaupiamuosius įnašus, tuo jie parodė, kad neprieštarauja sprendimui...

Jeigu jūsų namui pagal plotą ir kitus duomenis, atsižvelgiant į Vyriausybės nustatytą tvarką, turėtų būti taikomas minimalus 0,03 Eur / kv.m / mėn. kaupiamųjų lėšų tarifas, o bendrijos narių susirinkimas patvirtintų jį - 0,05 Eur / kv.m / mėn., tokį sprendimą dar turėtų patvirtinti ir daugiau nei pusė visų savininkų (susirinkime arba balsuodami raštu).

Atkreipiame dėmesį, kad dėl teisės aktų nesilaikymo bendrijos pirmininkui gali būti taikomos administracinės nuobaudos. Savivaldybių specialistai vykdo bendrijų veiklos tikrinimus - planinius ir pagal gaunamus skundus.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas