Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų tvirtinimas

susijęs klausimas

Kaupiamųjų lėšų tvirtinimas (2021-02-17) komentarų: 0 peržiūrų: 243

Kaupimas atsargai. Vyriausybė yra patvirtinusi mažiausią kaupiamosios įmokos dydį. Padidinti mažiausią įmokos dydį galima daugiau nei pusės visų savininkų sprendimu (kai nedideliame name per mėnesį surenkama labai maža bendra įmokų suma, tokie sprendimai kartais priimami). Kaupimas pagal ilgalaikį planą. Jeigu yra parengtas ilagalaikis privalomųjų darbų planas (2 ir daugiau metų), jį turi patvirtinti bendrijos narių visuotinis susirinkimas, o pagal šį planą numatytą kaupimo dydį turi patvirtinti ir daugiau nei pusė savininkų. Vyriausybė yra nustačiusi ne tik mažiausią, bet ir didžiausią kaupiamosios įmokos dydį (skaičiuojame, jeigu tokie yra, ir kaupimą atsargai, ir kaupimą pagal ilgalaikį planą, kartu sudėję). Šis skaičius yra susietas su Vyriausybės nustatoma minimalia mėnesine alga. Pasikeitus minimalios mėnesinės algos dydžiui, reikia perskaičiuoti ir didžiausią nustatytą kaupiamosios įmokos dydį. DĖMESIO!... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Bendrijos narių susirinkimas prieš metus patvirtino kaupiamųjų lėšų mėnesinį dydį - 0,15 Eur, bet nebuvo raštiško 50 proc. savininkų sutikimo (plotas didesnis nei 3000 kv.m., pastatas priduotas 2018 m.), ar kaupiamoji dalis turėjo likti minimali 0,03 Eur? Būsimas BN susirinkimas planuoja mažinti kaupimo įmoką iki 0,05 Eur, ar reikės 50 proc.savininkų sutikimo, ar nustatyti 0,03 Eur. (2021-05-04) komentarų: 0 peržiūrų: 221

Dėl taikomo kaupiamųjų lėšų mėnesinio tarifo, didesnio nei minimalus Vyriausybės nustatytasis: savininkai (daugiau nei pusė jų) nebūtinai raštu jį turėjo patvirtinti, sprendimas galėjo būti priimtas ir visų savininkų susirinkime (balsuojama pakeliant rankas), bet jeigu nebuvo jokio daugumos savininkų pritarimo (nėra protokolo), sprendimą buvo galima ginčyti, na, o jeigu niekas neginčijo bendrijos narių susirinkimo sprendimo ir visi savininkai mokėjo bendrijos narių... (skaityti viską)