Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Kokią didžiausią sumą namo bendrijos pirmininkas gali panaudoti be gyventojų žinios iš kaupiamų lėšų, tik pasitaręs su valdyba?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, noriu sužinoti - kokią didžiausią sumą namo bendrijos pirmininkas gali panaudoti be gyventojų žinios iš kaupiamų lėšų, tik pasitaręs su valdyba? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Klausimą uždavė: Silvija, 2023-01-30
Paskutinė redakcija: 2023-01-30
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos nariai priima sprendimą, ar nustatyti ribas, kokia suma sukauptų lėšų leidžiama disponuoti bendrijos pirmininkui (valdybai). Būna, kad bendrijos nariai ribas nustato, būna, kad leidžia laisvai disponuoti. Sprendimas turėtų būti įrašytas protokole. Siekdamas skaidrumo ir savo paties veiklos saugumo bendrijos pirmininkas turėtų paklausti, kaip ir kiek leidžiama jam (valdybai) naudoti sukauptų lėšų, turėtų pats pasiūlyti nusatyti ribojimus.

Bendrijos valdymo organai priima sprendimus ne dėl asmeninių, bet dėl bendrų lėšų naudojimo, jie turi suprasti, kad tai didelė atsakomybė ir kad tai gali kelti klausimų, be to, metines finansines ataskaitas irgi turi patvirtinti bendrijos nariai.

Bendrijos nariai gali patvirtinti ir privalomųjų darbų eiliškumą pagal svarbą, įpareigodami juos organizuoti, apribodami tam per tam tikrą laiką skiriamų pinigų sumą (arba ne).

Arba bendrijoje gali būti patvirtinta atskira pirkimo tvarka, kurios laikydamasis bendrijos pirmininkas (valdyba) organizuotų veiklą.

P.S. Primename, kad kaupimas gali būti atsragai ir gali būti pagal patvirtintą ilgalaikį planą (konrečiam tiksui). Taip pat primename, kad avarijų šalinimui pritarimo iš anksto nereikia.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas