Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Laba diena, ar galima bendrijos lėšas rinkti "grynais"pinigais?

Klausimą uždavė: Sandra, 2022-01-21
Paskutinė redakcija: 2022-01-21
Reitingas:
(balsavo 0)

Grynųjų pinigų naudojama vis mažiau, bet tai nėra visai uždrausta. Priimdami grynuosius turėtumėte pateikti pinigų priėmimo kvitus ir tvarkyti kitus kasos ir papildomus buhalterinius dokumentus, vėliau grynuosius reikėtų įnešti į bendrijos sąskaitą banke (teisės aktai įpareigoja bendrijas būtinai turėti atsiskaitomąją ir kaupiamąją sąskaitas banke ar kitoje kredito organizacijoje, kaupiamieji įnašai būtinai turi būti saugomi atskiroje kaupiamojoje sąskaitoje, nėra numatyta galimybė kaupiamąsias lėšas saugoti kažkur kitur grynaisiais).

Nelabai suprantamas poreikis bendrijoje vykdyti grynųjų pinigų operacijas, geriau to nedaryti (ir apskaita bus lengvesnė, ir skaidrumo bus daugiau). Bendrija gali pasirašyti sutartis su finansinių paslaugų teikėjais, priimančias įmokas grynaisiais, tuomet savininkai galės patys įnešti grynuosius pinigus, pavyzdžiui, "Perlo" terminaluose ar kitur, iš kur jų įmokėti pinigai bus pervesti į bendrijos sąskaitą, o kaupiamųjų įnašų dalį buhalteris dar perves į kaupiamąją bendrijos sąkaitą.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas