Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Mano, kaip bendrijos pirmininko ir valdybos kadencija baigėsi 2021 m. Dėl techninių kliūčių bendrijos narių visuotinis susirinkimas 2021 m. neįvykko. 2022 m. buvo šaukiamas visuotinis bendrijos narių susirinkimas, esant kvorumui buvo išrinkta nauja valdyba ir perrinktas buvęs pirmininkas. Pridavus dokumentus Registrų centrui valdyba, pirmininkas ir kiti pakeitimai nebuvo įregistruoti dėl pažeistų bendrijos nariu susirinkimo šaukimo terminų. Ar gali toliau eiti savo pareigas anksčiau išrinktas pirmininkas ir valdyba, kurie yra įregistruoti Registrų centre?

Neredaguotas klausimas:
Mano, kaip bendrijos p-ko ir valdybos kadencija baigėsi2021m.Del techniniu kliučiu visuotinis nariu susirinkimas 2021m neįvykko. 2022m buvo šaukiamas visuotinis narių susirinkimas,esant kvorumui buvo išrinkta nauja valdyba ir perrinktas buves p-kas.Pridavus dokumentus Registrų centrui v-ba , p-kas ir kiti pakeitimai nebuvo įregistruoti del pažeistų bendrijos nariu susirinkimo šaukimo terminų Klausymas:Ar gali toliau eiti savo pareigas anksčiau išrinktas p-kas ir valgyba kurie yra įregistruoti Registrų centre?
Klausimą uždavė: jonas, 2022-08-17
Paskutinė redakcija: 2022-08-18
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininku ir valdybos nariais Registrų centre įregistruoti asmenys de facto yra valdymo organų nariai, bet de jure jie nebegali vykdyti savo funkcijų. Pavyzdžiui, prieš pasirašydamas su bendrija sutartį paslaugų teikėjas (kad ir elektros paslaugų), patikrinęs registruose ir pamatęs, kad bendrijos pirmininko kadencija pasibaigusi, sutarties nepasirašytų, nes tas asmuo nebegali atstovauti bendrijai. 
 
Jūsų atveju bendrijos pirmininkas ir valdybos nariai turi neatliktų savo pareigų, tos pareigos niekur nedingo. Reikia nedelsiant sušaukti bendrijos narių susirinkimą (tai gali padaryti įregistruotasis pirmininkas, valdybos nariai), laikantis nustatytų procedūrų, išrinkti naujus valdymo organų narius ir juos įregistruoti Registrų centre. Tik įregistravus naujus asmenis, buvusieji bus išregistruoti (žinoma, gali būti išrinkti ir tie patys asmenys, juos vis tiek reikia iš naujo įregistruoti). Jeigu reikėtų konsultaciajų dėl procedūrų galite kreiptis, pavyzdžiui, kontaktais, nurodytais www.bendrijukonsultavimas.lt.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas