Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Moku bendrijos mokesti po 10€ per mėn., bet nė karto nesu gavusi jokios informacijos, už ką aš moku, kaip skirstomos lėšos, kaip ir kokiomis dalimis kaupiama ir pan. Per susirinkimą pasiūlius, kad būtų išrašomi kvitai, nurodantys, už ką mes mokame po 10€ ar el.p. kad būtų siunčiami, gavau tokį atsakymą, kad neapsimoka, kam to reikia, kas dalins tuos kvitus, kas juos parengs ir pan. Gauname bendrą ataskaitą, kas ir kiek buvo sumokėta, bet kad konkrečiai, kas, kiek priklauso butui, nėra. Ar neturi būti pagal kvadratūrą mokesčiai skaičiuojami? Ar namas atsako už skolininkus, kurie to namo gyventojai nemoka? Šiuo metu mūsų namas turi nemažai skolininkų ir dėl jų mūsų namas nesukaupia lėšų, kurios turi būti priskirtos namo priežiūrai ir kitiems darbams.

Neredaguotas klausimas:
Sveiki. Moku bendrijos mokesti po 10€ į mėn. Bet nei karto neesu gavusi jokio už ką aš moku, kaip skirstomos lėšos, kaip ir kokiomis dalimis kaupiama ir pan. Per susirinkimą pasiūlius kad būtų išrašomi kvitai už ką mes mokame po 10€ ar el.p. kad būtų siunčiami gavau tokį atsakymą kad neapsimoka, kam to reikia, kas dalins tuos kvitus, kas juos parengs ir pan. Gaunam bendra ataskaita kas ir kiek buvo sumokėta, bet kad konkrečiai kas kiek priklauso butui nėra. Ar neturi būti pagal kvadratūra mokesčiai skaičiuojami? Ar namas atsako už skolininkus kurie to namo gyventojai nemoka? Šiuo metu mūsų namas turi nemažai skolininkų ir dėl jų mūsų namas nesikaupia lėšų kurie turi būti priskirti namo priežiūrai ir kitiems darbams. Ačiū
Klausimą uždavė: Bendrijos gyventoja, 2022-07-17
Paskutinė redakcija: 2022-07-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrija yra juridinis asmuo ir jis turi vesti buhalterinę apskaitą (Buhalterinės apskaitos įstatymas). Bendrijos narių visuotinis susirinkimas turi patvirtinti metinę pajamų ir išlaidų sąmatą (biudžetą), kuria vadovaudamasis bendrijos pirmininkas turi organizuoti bendrijos veiklą.

Mokesčiai savininkams priskaitomi proporcingai pagal jų dalį pastate (pagal naudingą buto ar kitos patalpos plotą). Bendrija turi turėti atsiskaitomąją ir kaupiamąją sąskaitas banke.

Mokestiniai pranešimai (nurodant kiek, pagal kokį tarifą ir už ką priskaitoma mokesčių) savininkams turi būti pateikiami kas mėnesį arba rečiau, jeigu bendrijos įstatai tokią galimybę numato ir jeigu buvo priimtas bendrijos narių toks sprendimas.

Iš skolininkų skolas išieškoti reikia, tą padarius vieną ar kelis kartus, noras nemokėti mokesčių įprastai dingsta. Skoloms išieškoti teismine tvarka svarbu tinkamai organizuoti bendrijos buhalterinę apskaitą ir visą kitą veiklą.

Siūlytume buhalterinę apskaitą vesti atsakingai. Dėl buhalterinės apskaitos bendrijai paslaugų galite kreiptis ir į UAB "Skaidri apskaitos sistema" (www.dnsb.eu). 

Dėl netinkamai organizuojamos bendrijos veiklos bendrijos pirmininką galite apskųsti jūsų savivaldybei (atliks patikrinimą, įpareigos pašalinti trūkumus, gali skirti nuobaudą).
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas