Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ SĄMATA (BIUDŽETAS), PIRKIMAS / Bendrijos biudžetas - kas tai, kam jo reikia, kas ruošia ir kas tvirtina?

Name yra 30 būtų, 15 būtų savininkų yra bendrijos nariai, likusieji nėra bendrijos nariai. Bendrijos pirmininkas paskelbė bendrijos narių susirinkimą, kuriame ruošiasi patvirtinti metinę pajamų ir išlaidų sąmatą. Ar gali tik bendrijos nariai, be kitų būtų savininkų, patvirtinti metinę pajamų ir išlaidų sąmatą?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena. Mūsų name yra 30 būtų. 15 būtų yra bendrijos nariai. Likusieji butai nėra bendrijos nariai. Bendrijos pirmininkas paskelbė bendrijos narių susirinkimą, kuriame ruošiasi patvirtinti metinė pajamų ir išlaidų sąmatą. Ar gali tik bendrijos nariai, be kitų būtų savininkų, patvirtinti metinė pajamų ir išlaidų sąmatą? Dėkojame už atsakymą.
Klausimą uždavė: Augis, 2022-04-06
Paskutinė redakcija: 2022-04-06
Reitingas:
(balsavo 0)

Taip, gali bendrijos narių visuotinis susirinkimas patvirtinti metinę pajamų ir išlaidų sąmatą (biudžetą), tai bendrijos narių ir teisė, ir pareiga, ir tai yra įtvirtinta Bendrijų įstatymo 10 str. 1 dalies 9 punkte (įstatyme bendrijos narių visuotinis susirinkimas trumpiau vadinamas visuotiniu susirinkimu).

Kiekvienas savininkas gali tapti bendrijos nariu, pareiškęs dėl to savo valią. Aktyvūs savininkai, norintys dalyvauti priimant bendrijos narių kompetencijai priskirtus sprendimus, turėtų įstoti į bendriją.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas