Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Skolų išieškojimas bendrijoje

Namo bendrijos narė yra likviduota įmonė. Įmonė yra prasiskolinusi namo administratoriui už nesumokėtus mokesčius. Namo administratorius reikalauja bendriją padengti įmonės skolą administratoriui. Ar privalo namo bendrija padengti bendrijos nario skolą namo administratoriui?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki. Namo bendrijos narė yra likviduota įmonė. Įmonė yra prasiskolinusi namo administratoriui už nesumokėtus mokesčius. Namo administratorius reikalauja bendriją padengti įmonės skolą administratoriui. Ar privalo namo bendrija padengti bendrijos nario skolą namo administratoriui?
Klausimą uždavė: Simona, 2022-09-15
Paskutinė redakcija: 2022-09-15
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu įmonė yra likviduota, ji jau nėra bendrijos narė (turi būti pašalinta iš bendrijos narių sąrašo). Neaišku, kaip, kokiu būdu įmonė likviduota, manytina, kad likvidavimo procese kreditoriai turėjo gauti pranešimą apie likvidavimą ir galėjo pareikšti savo pretenzijas dėl skolų, ar tai nebvo padaryta?

Iš jūsų trumpo laiško nėra visiškai aišku, ar ta įmonė buvo skolinga bendrijai, ar kitai įmonei. Įprastai savininkų įnašai sumokami bendrijai, pinigai gula į bendrijos sąskaitas, o bendrija atsiskaito su paslaugų ar prekių tiekėjais už konkrečias jų paslaugas. Negalime aiškiau pakomentuoti jūsų situacijos, nes reikia gilintis į detales, gal jūsų atveju kažkas vyko kitaip. Patartume konsultacijos kreiptis į advokatą.

Pastaba. Bendrojo naudojimo administratorių savivaldybė skiria tuomet, kai nėra įsteigta bendrija. Įsteigus bendriją, ji pati (bendrija) valdo (administruoja) namo bendrojo naudojimo objektus ir yra to namo valdytojas ( administratorius). Bendrija gali pasirašyti sutartis su kitomis įmonėmis dėl įvairių paslaugų, gali pasirašyti sutartį ir su tokia įmone, kuri kituose nauose yra savivaldybės paskirtasis administratorius. Patarimas - sutartyse aiškiai nurodyti dėl kokių konkrečių paslaugų susitariama, kokios šalių atsakomybės.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas