Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Skolų išieškojimas bendrijoje

Ligi 2022 m. įvykusio visuotinio susirinkimo, b-jos pirmininkas, jo žmona buhalterė ir giminaitis nemokėjo įnašų b-jai nuo viso turto valdomame pastate, motyvuodamas, kad VĮ. Reg. centre patalpos rūsyje nepriskirtos naudingam plotui. Ar Savivaldybei nustačius pažeidimą pirmininko giminė privalo regreso tvarka gražinti nesumokėtas įmokas nuo 2015m ligi 2022m valdomo turto DNSB bendrijai.

Neredaguotas klausimas:
Ligi 2022m įvykusio visuotinio susirinkimo, b-jos pirmininkas, jo žmona buhalterė ir giminaitis nemokėjo įnašų b-jai nuo viso turto valdomame pastate, motyvuodamas, kad VĮ. Reg. centre patalpos rūsyje nepriskirtos naudingam plotui. Ar Savivaldybei nustačius pažeidimą pirmininko giminė privalo regreso tvarka gražinti nesumokėtas įmokas nuo 2015m ligi 2022m valdomo turto DNSB bendrijai.
Klausimą uždavė: Vytautas, 2022-12-26
Paskutinė redakcija: 2022-12-27
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu mokesčiai buvo tinkami priskaityti (yra įskaičiuoti savininkui kas mėnesį pateikiamuose mokestiniuose pranešimuose), reiškia, yra skola, o skolos turi būti sumokėtos. Skolas galima (ir reikia) išieškotos neteismine arba teismine tvarka.
Jeigu tam tikri mokesčiai dėl kažkokių priežasčių net nebuvo savininkui kas mėnesį priskaitomi (kodėl?), klausimas sudėtingesnis: 1) galima papildomą ploto dalį pradėti priskaityti nuo momento, kai situacija tampa aiški, ir žiūrėti tik į priekį arba 2) galima pabandyti nustatyti, kokio dydžio ta nepriemoka ir kiek, už ką pagal biudžeto eilutes, kaip ji paveikė kitų savininkų mokesčius ir ką daryti su kitų savininkų permokomis ir t.t., o tai nėra paprasta, be to, neradus bendro sutarimo dėl priskaityto nepriemokos dydžio didelė galimybė įsivelti į ilgalaikius ginčus, galimai teisminius. 

 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas