Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Nesuprantu, kodėl bendrija fiksuoja mokestiniuose pranešimuose šalto ir karšto vandens skaitiklių rodmenis, jeigu skaitikliai yra kiekviename bute ir kiekvienas savininkas atsiskaito atitinkamai įmonei pagal bute esančių skaitiklių rodmenis. Be to, nurodyti duomenys, neatitinka tikrovės, iš kur imami nurodyti skaičiai?

Neredaguotas klausimas:
Niekaip nesuprantu,kodėl Bendrija fiksuoja Mokèjimo lapeliuose šalto ir karšto vandens skaitiklių parodymus,kai šie skaitikliai yra kiekviename bute ir kiekvienas savininkas atsiskaito atitinkamai įmonei pagal bute esančių skaitiklių parodymus ? Mokėjimo l. nurodyto šalto skaitiklio sk.Nr. 9900654 neatitinka tikrovės. MK YRA NURODYTA 163.05,,KAI MANO BUTE ŠIS SKAITIKLIS RODO 18.18. Iš kur imami Jūsų nurodyti skaičiai?
Klausimą uždavė: Daiva Žaromskienė, 2021-11-21
Paskutinė redakcija: 2021-11-22
Reitingas:
(balsavo 0)

Situacijų būna įvairių, galbūt jūs matote bendrų viso namo skaitilkių duomenis arba dar kažką... negalime komentuoti nežinodami konkrečių aplinkybių. Visa tai (pagal ką kokie mokesčiai priskaitomi) jums turi paaiškinti jūsų bendrijos pirmininkas, siūlome kreipti į jį. Buhalteris apskaitą tvarko įtraukdamas jam pateiktų pirminių buhalterinių dokumentų duomenis, remdamasis jam pateiktu bendrijos biudžetu, vadovaudamasis bendrijos pirmininko nurodymais. 

Bendrijų įstatymo 14 str. 7 dalis:
"Visi butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų raštu bendrijos pirmininkui pateikti prašymai, skundai ir kiti dokumentai registruojami ir nagrinėjami bendrijos įstatuose nustatyta tvarka. Bendrijos pirmininkas privalo per 10 darbo dienų nuo buto ar kitų patalpų (pastato) savininko kreipimosi gavimo dienos suteikti išsamią informaciją apie bendrijos organų sprendimus, bendrijos turtą, kaupiamąsias lėšas, įmokas ir kitus privalomus mokėjimus, susijusius su bendrijos veikla."

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas