Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Nuo 2015 m. ligi 2022 m. pirmininkas teikė neproprcingai dideles mokestines sumas b-jos nariams, nes jo žmona buhalterė neproporcingus mokestinius kvitus formuodavo. Pirmininko šeima ir giminės valdo 20 proc. pastate registruoto turto, tačiau kvitus savo šeimai/ giminei teikė neproprcingai mažus. Ar tai pažeidimas - DNSB įstatymo?

Neredaguotas klausimas:
Nuo 2015 m ligi 2022m pirmininkas teikė neproprcingai dideles mokestines sumas b-jos nariams, nes jo žmona buhalterė neproporcingus mokestinius kvitus formuodavo. Pirmininko seima ir giminės valdo 20proc. pastate registruoto turto, taciau kvitus savo seimai/ giminei teikė neproprcingai mazus. Ar tai pažeidimas - DNSB įstatymo?
Klausimą uždavė: Vytautas, 2022-12-27
Paskutinė redakcija: 2022-12-27
Reitingas:
(balsavo 0)

Mokesčiai butų ir kitų patalpų savininkams bendrijoje privalo būti priskaitomi proporcingai pagal savininkų turimą (užimtą) dalį pastate (kvadratiniai metrai). Jeigu nesilaikoma propocingumo principo, taip, tai ir Bendrijų įstatymo, ir kitų teisės aktų pažeidimas. 

Civilinio kodekso 4.82 str:

3 dalis. "Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas".

7 dalis. "Buto ir kitų patalpų savininkui priklausanti bendrosios dalinės nuosavybės dalis yra lygi jam nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo namo naudingojo ploto santykiui".

Aukščiausiojo teismo 2009 11 27 išaiškinimas civilinės bylos Nr. 3k-7-515/2009 nutartyje.

Komentarai (1) 1-1
  1. Haroldas Andrulis

    2023-01-15, 12:19:01
    Sveiki, Kas patartu dėl dnsb rinkliavų. Per pusė metų išaugo beveik dvigubai. Jokios info skelbimų lentoje. Koks įstatymas reguliuoja dnsb rinkliavą ?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas