Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

O jei yra Gyvenamųjų namų savininkų bendrija ar mokesčiui skaičiuoti taikomas CK 4.82 str.?

Neredaguotas klausimas:
O jei yra Gyvenamųjų namų savininkų bendrija ar mokesčiui skaičiuoti taikomas CK 4.82 str.?
Klausimą uždavė: A, 2023-10-31
Paskutinė redakcija: 2023-11-04
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu kalba eina apie bendrąją dalinę nuosavybę dvibučio ar daugiabučio gyvenamojo namo savininkų ir apie jų bendrojo naudojimo objektus jų pastate - taip, "buto ir kitų patalpų savininkui priklausanti bendrosios dalinės nuosavybės dalis yra lygi jam nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo namo naudingojo ploto santykiui", bet  jeigu kalba eina apie kitokius bendrojo naudojimo objektus, pagrindinis principas - proporciją nustatyti pagal dalį bendrojoje dalinėje nuosavybėje, tačiau klausimas sudėtingesnis, būna įvairių bendrojo naudojimo objektų, bendrijos klausimą sprendžia įvairiai (dažnai taiko analogiją - proporciją nustato pagal namų ar patalpų name plotus arba įskaičiuoja visas dealis nuosavybėje, turinmt omenyje, kad tais atvejais, kai dalis nėra nustatyta, dalys yra lygios), specialistai suka galvas, kaip pagerinti teisėkūrą šiuo klausimu. 

Komentarai (1) 1-1
  1. AAAA

    2023-11-08, 09:10:17
    Bendra gatvė ir jos priežiūra. Kodėl neįrašomas pagal žems sklypo plotą? kaip sodininkų bendrijose?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas