Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Pagal LR teisės aktų nuostatas Valstybinių švenčių dienomis prie namų būtina iškelti Lietuvos vėliavą. Jei daugiabučio namo pirmame aukšte yra įsikūrusi įmonė, kas, įmonė, ar daugiabučio namo administratorius yra atsakingas už savalaikį ir tinkamą vėliavos iškėlimą ant namo valstybinių švenčių dienomis?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, Pagal LR teisės aktų nuostatas Valstybinių švenčių dienomis prie namų būtina iškelti Lietuvos vėliavą. Jei daugiabučio namo pirmame aukšte yra įsikūrusi įmonė, kas, įmonė, ar daugiabučio namo administratorius yra atsakingas už savalaikį ir tinkamą vėliavos iškėlimą ant namo valstybinių švenčių dienomis? Ačiū už atsakymą, Dana
Klausimą uždavė: Vėliavos iškėlimas, 2023-03-11
Paskutinė redakcija: 2023-03-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatyme nurodyta, kad "valstybės švenčių dienomis Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant šių pastatų: prie kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų."

Daugiabutyje gali būti ir gyvenamųjų ir kitos paskirties patalpų, o visą namą administruoja (valdo bendrojo naudojimo objektus ir atstovauja visiems savininkams bendraisiais klausimais) - bendrija. Taigi, manytume, kad valdytojo (bendrijos) atstovas (vadovas) - bendrijos pirmininkas turėtų pasirūpinti (organizuoti), kad vėliava būtų iškelta prie, virš ant bendrijos administruojamo pastato, kai tai yra privaloma. Vėliava šiuo atveju būtų iškelta visų konkretaus pastato savininkų vardu.

Jeigu norėtumėte gauti tikslesnį ir išsamesnį atsakymą, siūlytume keriptis į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamentą telefonu (8 5) 236 2461 arba el. paštu protocol@urm.lt.

Komentarai (1) 1-1
  1. Vaidas

    2024-03-16, 16:41:42
    Mano bustas atsakingas uz vėliavos iskelima ir nuėmima,bet pas mus Kaune pramones pr .71 ,vėliava kabo jau nuo vasario 16 ,ir niekam nerupi.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas