Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ SĄMATA (BIUDŽETAS), PIRKIMAS / Kaip organizuoti pirkimą bendrijoje

Pagal STATYBOS TECHNINIO REGLAMENTO STR 1.07.03:2017 971 (prim) straipsnį Sanitarijos ir higienos reikalavimų užtikrinimui bendrojo naudojimo patalpos, vėdinimo kanalai ir vamzdynai, šiukšlių šalintuvai valomi ir dezinfekuojami pagal faktinį poreikį, tačiau ne rečiau kaip: vėdinimo kanalai ir vamzdynai – kartą per trejus metus, naudojami šiukšlių šalintuvai – du kartus per metus, jeigu jų naudojimo norminiuose dokumentuose nenustatyta kitaip. Kadangi vėdinimo/ventiliacijos kanalai yra bendro naudojimo objektai (nors mūsų sąraše nerandu), tai valymui nereikalingas namo gyventojų sutikimas? nors suma gaunasi apie 800 eur. butui apie 24 eur. Vėdinimo sistema nevalyta daug metų.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, norėjau pasitikslinti, ar teisingai suprantu. Pagal STATYBOS TECHNINIO REGLAMENTO STR 1.07.03:2017 971 (prim) straipsnį Sanitarijos ir higienos reikalavimų užtikrinimui bendrojo naudojimo patalpos, vėdinimo kanalai ir vamzdynai, šiukšlių šalintuvai valomi ir dezinfekuojami pagal faktinį poreikį, tačiau ne rečiau kaip: vėdinimo kanalai ir vamzdynai – kartą per trejus metus, naudojami šiukšlių šalintuvai – du kartus per metus, jeigu jų naudojimo norminiuose dokumentuose nenustatyta kitaip. Kadangi vėdinimo/ventiliacijos kanalai yra bendro naudojimo objektai (nors mūsų sąraše nerandu), tai valymui nereikalingas namo gyventojų sutikimas? nors suma gaunasi apie 800 eur. butui apie 24 eur. Vėdinimo sistema nevalyta daug metų.
Klausimą uždavė: Indrė, 2023-01-25
Paskutinė redakcija: 2023-01-25
Reitingas:
(balsavo 0)

Manytume, kad pirmiausiai jūsų pastato techninis prižiūrėtojas turėtų dėl to parašyti išvadas apžiūros akte. Jeigu būtų rekomendacijos atlikti vėdinimo sistemos valymo darbus, galima būtų juos atlikti iš rezervui (ne pagal ilagalaikį planą, bet atsargai) sukauptomis lėšomis, o jeigu sukaupta nėra, priskaityti jas ir surinkti.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad bendrijose būna nustatyta įvairių pirkimo taisyklių arba tam tikrų paslaugų pirkimo tvarkų (pavyzdžiui, apribotas rezervui sukauptų lėšų naudojimas), tų taisyklių reikėtų laikytis. Jeigu jokių pirkimo taisyklių nėra, vis tiek siūlytume dėl didesnių sumų, kai perkamos paslaugos privalomiesiems darbams, gauti bendrijos narių tam pritarimą bendrijos narių susirinkime arba balsuojant raštu. 

Naudinga pagal atliktą pastato apžiūros aktą sudaryti privalomųjų darbų sąrašą nustatant jų vykdymo tvarką pagal svarbą ir pirmenybę ir gauti tam bendrijos narių pritarimą bendrijos narių susirinkime arba balsuojant raštu. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas