Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kas renka ir atšaukia bendrijos pirmininką iš pareigų

Pakartotinis visuotinis butų savininkų susirinkimas išrinko laikiną pirmininką dviem mėnesiams iki kol bus išrinktas kitas bendrijos pirmininkas. Ar reikia laikinajam pirmininkui registruotis registrų centre?

Neredaguotas klausimas:
Pakartotinis visuotinis butų savininkų susirinkimas išrinko laikiną pirmininką dviem mėnesiams iki kol bus išrinktas kitas bendrijos pirmininkas. Ar reikia laikinajam pirmininkui registruotis registrų centre? Dėkui už atsakymą.
Klausimą uždavė: Alvyda, 2022-11-30
Paskutinė redakcija: 2022-12-01
Reitingas:
(balsavo 0)

Atkreipiame dėmesį į tai, kad bendrijos pirmininką renka ne visų savininkų, bet bendrijos narių visuotinis susirinkimas, bet gal jūsų situacija kažkokia ypatinga arba klausime - tik korektūros klaida... 

Registrų centras įprastai laikinųjų pirmininkų neregistruoja, nebent būtų labai tvirti argumentai, įrodantys, kad tai yra būtina. Įprastai Registrų centras išregistruoja buvusįjį bendrijos pirmininką tuomet, kai įregistruoja naują pirmininką (patikrinę ir įsitikinę naujojo pirmininko išrinkimo teisėtumu).

Komentarai (1) 1-1
  1. 471-oji daugiabučio namo savininkų bendrija

    2023-01-11, 20:26:20
    Nelabai suprantu, kaip tuomet laikinasis primininkas gali užtikrinti Bendrijos veiklos tęstinumą, jeigu nebus registruojamas Registrų centre, jis juk negalės bankinių mokėjimų atlikti, sutarčių sudaryti ir t.t. O, jeigu jis laikinuoju bus 3, 6 mėn. ar net ilgiau ir neatsiras norinčių būti pirmininku? Net likvidavimo procedūrai pradėti reikia 6 mėn.? Kaip tęsti veiklą tuos mėnesius? Tai susidaro įspūdis, kad joks pirmininkas negali atsistatydinti, nesvarbu ar yra tam priežasčių ar ne nutraukti terminuotą sutartį, kol neišrenkamas naujas (ne laikinasis) pirmininkas?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas