Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

...sudarė jungtinės veiklos sutartį, pasiskyrė įgaliotąjį asmenį. ...neklausia mano nuomonės. Kaip tokiu atveju elgtis? Kaskartą kreiptis į teismą, kad mano teises yra pažeidžiamos? Į jokius raštiškus užklausimus neatsako.

Neredaguotas klausimas:
Yra namas kuriame yra 3 butai (sildymas, vandentiekis kanalizacija kiekvieno buto atskira). Vienas is buto savininku nuolat savivaliauja (pasistato kondicionieriu, iskala vietoj lango duris, prasiilgina stoga namo be leidimu) neatsiklausian bendrasavininku. Uz siuos savivaliavimus zmogus buvo nubaustas statybos inspekcijos. Tuomet jis pasitares su advokatu nupirko viena buta ir aprase sunui, sudare jungtine veiklos sutarti su sunumi ir dviese pasiskyre igaliota asmeni. Dabar jie turi 2 butus is 3 (daugiabutis skaitomas namas turintis 3 ir daugiau butu). Po sios jungtines sutarties jie nuolat daro susirinkimus savo poreikiam tenkinti (bendro kiemo medziu ispjovimui, saligatvio isardymui, bendru patalpu perskyrimui ir t.t) neklausiant mano nuomones. Kaip tokiu atveju elgtis? Kaskarta kreiptis i teisma, kad mano teises yra pazeidziamos? I jokius rastiskus uzklausimus neatsako.
Klausimą uždavė: Romas, 2023-02-06
Paskutinė redakcija: 2023-02-06
Reitingas:
(balsavo 0)

Civilinio kodekso 4.85 str. 6 dalyje nustatyta:
6. Butų ir kitų patalpų savininkų (ar jų dalies) sprendimai skelbiami Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka ir galioja visiems (ar tos dalies) butų ir kitų patalpų savininkams, taip pat tiems savininkams, kurie įgijo nuosavybės teises į butus ir kitas patalpas po šių sprendimų priėmimo. Sprendimai negali apriboti butų ir kitų patalpų savininkų bei trečiųjų asmenų teisių ir teisėtų interesų, išskyrus šio kodekso ir kitų įstatymų nustatytus atvejus.

Jeigu manote, kad jūsų teisės ir teisėti interesai yra ribojami, galima dėl to pasitarti su jūsų savivaldybės būsto priežiūros specialistais, bet jeigu jie negalės patarti, kitas kelias turbūt - kreiptis į teismą. Siūlytume pasitarti su šioje srityje patirties turinčiu (teismų praktiką žinančiu) advokatu.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas