Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ SĄMATA (BIUDŽETAS), PIRKIMAS / Kaip organizuoti pirkimą bendrijoje

Susirinkime nusprendėme tvarkyti namo stogą, tačiau nėra parašytas protokolas, nėra sutikimų, kad sutinkame. Bendrijos pirmininkė surado 1 rangovą, sutarė su juo labai aukštą kainą. Nėra jokių dokumentų. Kaina mums netinka. Atsivežėme kitą rangovą. Jis paskaičiavo pigiau. Bet bendrijos pirmininkė nesutinka, kad kiti rangovai atliktų darbus pigesne kaina. Grasina teismais, jei neduosime pinigų. Kaip turi vykti šis procesas? Kiek rangovų gali dalyvauti? Ar teisi bendrijos pirminkė pasirinkdama vieną rangovą stogo darbams, ir mums neleisdama samdyti kitus rangovus už žemesnę kainą? Kada turi būti pateikta sąmata - prieš darbų vykdymą ar baigus darbus?

Neredaguotas klausimas:
Susirinkime nusprendėme tvarkyti namo stogą. Tačiau nėra parašytas protokolas, nėra sutikimų, kad sutinkame. Bendrijos namo pirmininkė surado 1 rangovą, sutarė su juo labai aukštą kainą. Nėra jokių dokumentų. Kaina mums netinka. Atsivežėme kitą rangovą. Jis paskaičiavo pigiau. Bet bendrijos pirmininkė nesitinka kad kiti rangovai atliktų darbus pigesne kaina. Grasina teismais, jei neduosime pinigų.Kaip turi vykti šis procesas? Kiek rangovų gali dalyvauti? Ar teisi bendrijos pirminkė pasirinkdama vieną rangovą stogo darbams, ir mums neleisdama samdyti kitus rangovus už žemesnę kainą? Kada turi būti pateiktas sąmatas už darbus? Prieš darnų vykdymą ar baigus darbus?
Klausimą uždavė: Vilma, 2022-03-20
Paskutinė redakcija: 2022-03-21
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu vyko susirinkimas, turėjo būti parašytas ir protokolas - galbūt jūsų bendrijos pirmininkas vadovaujasi protokolu, kurio jūs nematėte, gal verta paprašyti protokolo? Bendrijoje gali būti patvirtintos pirkimo taisyklės, bet nebūtinai. Bendrijų įstatyme nurodyta, kad bendrijos valdyba tvirtina paslaugų ir rangos darbų pirkimo sąlygas ir pirkimo ataskaitas, bet jeigu jūsų bendrijoje valdybos nėra, ši funkcija tenka bendrijos pirmininkui. Žinoma, aukščiausias organas bendrijoje - bendrijos narių visuotinis susirinkimas.

Bendrijos pirmininkas turi organizuoti pastato priežiūros (ir remonto) darbus pagal privalomuosius jo priežiūros reikalavimus, tokiems darbams gali būti naudojamos kaupiamosios lėšos, jų trūkstant gali būti surenkama papildomai. Bendrijos narių visuotiniame susirinkime gali būti priimtas sprendimas dėl konkrečių darbų, taip pat ir dėl kainos ir konkrečių paslaugų teikėjų, būna, kad susirinkime, pavyzdžiui, nusprendžiama, kokios kainos viršutinės ribos negalima viršyti ir valdymo organui leidžiama laisvai išrinkti paslaugų teikėją. Aprašytą situaciją vertintume kaip ginčą vienam savininkui parodžius iniciatyvą dėl bendrijos veiklos organizavimo.

Jeigu turite svarių argumentų, kodėl bendrijos pirmininko pasirinkimą dėl paslaugų kainos ir paslaugų teikėjo reikėtų keisti ir manote, kad jus palaikytų ir kiti bendrijos nariai, galėtumėte, vadovaudamasi Bendrijų įstatymo 11 str. 1 dalimi pareikalauti bendrijos pirmininko, kad jis laikinai stabdytų paslaugų pirkimą ir kad sušauktų bendrijos narių visuotinį susirinkimą ginčui išspręsti - kad susirinkime būtų patvirtintas vienas arba kitas sprendimas. Reikalavimas turėtų būti parengtas laisvos rašytinės formos, jį pasirašyti turėtų arba revizijos komisija (revizorius), arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių. Reikalavimą įteikti reikėtų taip, kad galėtumėte įrodyti įteikimo faktą ir datą (galima keliais būdais - ir e. paštu, ir į pašto dėžutę, ir į rankas, matant keliems liudytojams, galima pasirašyti įteikimo faktą patvirtinantį aktą). Jeigu bendrijos pirmininkas per mėnesį nuo reikalavimo sušaukti visuotinį susirinkimą pateikimo dienos susirinkimo nesušaukia, jį gali sušaukti revizijos komisija (revizorius) arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių. Susirinkimo sprendimas turi būti įrašytas į protokolą, kurį pasirašo susirinkimo pirmininkas ir susirinkimo sekretorius, taip pat ir balsus skaičiavęs asmuo (asmenys).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas