Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko darbo sutartis

Terminuotai sutarčiai yra didesnis sodros mokestis. Pirmininko kadencijų skaičius neribojamas. Po trejų metų gali būti išrinktas tas pats arba kitas pirmininkas, ir vėl terminuota sutartis. Kodėl bendrijos nariai turi mokėti sodrai didesnius mokesčius dėl terminuotos sutarties?

Neredaguotas klausimas:
Terminuotai sutarčiai yra didesnis sodros mokestis. Pirmininko kadencijų skaičius neribojamas.Po trijų metų išrenkamas tas pats ar kitas pirmininkas, ir vėl terminuota sutartis. Kodėl bendrijos nariai turi mokėti sodrai didesnius mokesčius dėl terminuotos sutarties?
Klausimą uždavė: Elena, 2021-10-12
Paskutinė redakcija: 2021-10-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Darbo kodekso 67 str. 1 dalyje nustatyta, kad terminuota darbo sutartis sudaroma tam tikram laikui arba tam tikrų darbų atlikimo laikui. Bendrijų įstatyme nustatyta, kad Bendrijos pirmininko kadencija – lygiai treji metai (išrenkamas tam tikram aiškiai apibrėžtam laikui, vartojant tarptautinį žodį - tam tikram terminui). Kadencijai pasibaigus tas pats asmuo gali nesutikti būti pirmininku dar vieną kadenciją, o jeigu ir sutiktų, tai vėl - trejiems metams (tam tikram aiškiai apibrėžtam laikui). Jeigu žmogus priimamas dirbti ribotam laikui (tam tkram terminui), natūralu, kad darbo sutartis - terminuota. 

Komentarai (1) 1-1
  1. Jolanta Urbonaitė

    2023-05-03, 11:50:17
    Laba diena, Bendrijos Pirmininkas nešaukia ataskaitinių metinių susirinkimų, nevykdo jokios ataskaitos ir jau 9m. , bet niekada nebuvo perrinktas, nes nebuvo jokių susirinkimų. Ar Pirmininkas dar yra teisėtas , gali imti atlygi ? ir ar tokiu atveju Bendrija kaip po tokia dar egzistuoja. Dėkinga už atsakymą. Jolanta

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas