Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko darbo sutartis

Ar gali būti nustatyta daugiabučių namų savininkų bendrijos pirmininko darbo laikas ir alga valandinė, pavyzdžiui, kelios valandos per mėnesį?

Neredaguotas klausimas:
Ar gali daugiabučių namų savininkų bendrijos pirminiko alga valandine.Sakykim kelios valandos per menesi? Dekoju
Klausimą uždavė: Zigmas, 2021-07-22
Paskutinė redakcija: 2021-07-22
Reitingas:
(balsavo 0)

Taip, gali būti nustatyta sumažinta bendrijos pirmininko darbo laiko norma ir atitinkamai nustatytas jo atlyginimas.

Darbo laiko normos rūšys:

1. Įprastas darbo laikas (visas darbo laikas): 40 valandų per savaitę.

2. Sutrumpintas darbo laikas: 36–38 valandos per savaitę. Tokia darbo laiko norma nustatyta darbuotojams, kurių darbo pobūdis yra susijęs su didesne protine, emocine įtampa arba kai viršijami sveikatai kenksmingų veiksnių dydžiai– sutrumpinto darbo laiko normas ir apmokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimas Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“. Asmenų iki 18 m. darbo laiko normos sutrumpinimą nustato Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo 36 straipsnis.

3. Ne visas darbo laikas: nustatomas sumažinant darbo valandų skaičių per dieną, sumažinant darbo dienų skaičių per darbo savaitę ar darbo mėnesį arba darant ir viena, ir kita. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas