Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Turime namo JVS valdymo formą. Norėčiau pasitikslinti dėl butų savininkų susirinkimo balsavimo skaičiaus. Kad sprendimas laikomas priimtu turi buti 50+1 procentas visų butų savininkų balsu, o pakartotinų balsavimo metu tuo pačiu klausimų ar užtenka 25 procentai butų savininkų balsų?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, turime namo JVS valdymo formą. Norėčiau pasitikslinti dėl butų savininkų susirinkimo balsavimo skaičiaus. Kad sprendimas laikomas priimtu turi buti 50+1 procentas visų butų savininkų balsu, o pakartotinų balsavimo metu tuo pačiu klausimų ar užtenka 25 procentai butų savininkų balsų?
Klausimą uždavė: Beata, 2022-12-27
Paskutinė redakcija: 2022-12-27
Reitingas:
(balsavo 0)

Nežinome, kokiu klausimu balsuojate, tačiau atkreipiame dėmesį į Civilinio kodekso 4.85 str. nurodytas išimtis (žr. paryšintas):
 
1. Sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo, taip pat dėl naujų bendrojo naudojimo objektų sukūrimo ir disponavimo jais klausimų, priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip. Kiekvieno buto ir kitų patalpų savininkas turi vieną balsą. Jeigu butas ar kita patalpa nuosavybės teise priklauso keliems savininkams, jiems jų susitarimu atstovauja vienas asmuo, kuris turi vieną balsą.

2. Jeigu šiame straipsnyje nustatyta tvarka sušaukus butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimą nesusirenka sprendimui priimti pakankamas butų ir kitų patalpų savininkų skaičius, pakartotiniame susirinkime, kuris šaukiamas pagal tą pačią darbotvarkę ne anksčiau kaip po dviejų savaičių, sprendimai priimami susirinkime dalyvavusių balsų dauguma, bet ne mažiau kaip 1/4 visų butų ir kitų patalpų savininkų balsų, išskyrus sprendimus dėl lėšų skolinimosi, dėl naujų bendrojo naudojimo objektų sukūrimo ir disponavimo jais klausimų bei kitus įstatymuose nustatytus sprendimus, kuriems priimti reikalinga butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma.

P.S. Dėl pastato ar jo dalies renovavimo (atnaujinimo ne (arba juos ne tik) pagal privalomuosius reikalavimus, bet pagerinant) taip pat netaikomas mažesnis balsų skaičius.

 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas