Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Turime požeminį parkingą kurio plotas kažkur 10 kv. Buhalterija skaičiuoja mokesčius už parkingą: Visas parkingo plotas dalinamas visiems savininkams proporcingai. Savininkai patekdami į parkavimo vietas naudojasi pravažiuojamąją parkingo dalimi. Ar teisingai buhalterija skaičiuoja? ar neturime mokėti tik už 10 kv. ? nes priskaičiavo 37 kv.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, turime požeminį parkingą kurio plotas kažkur 10 kv. Buhalterija skaičiuoja mokesčius už parkingą: Visas parkingo plotas dalinamas visiems savininkams proporcingai. Savininkai patekdami į parkavimo vietas naudojasi pravažiuojamąją parkingo dalimi. Ar teisingai buhalterija skaičiuoja? ar neturime mokėti tik už 10 kv. ? nes priskaičiavo 37 kv.
Klausimą uždavė: Parkingas, 2022-10-31
Paskutinė redakcija: 2022-11-01
Reitingas:
(balsavo 0)

jūsų pateiktos informacijos nepakanka įžvalgoms pateikti. Neįsigilinus į detales neįmanoma revizuoti mokestinių įnašų paskirstymo. Kiekviename name faktinės aplinkybės būna individualios ir skirtingos. Be to, mums ne visai aiškus jūsų klausimas, nesupratome pagal jūsų paaiškinimą, kaip susidaro jums priskirti 37 kv. metrai.

Bendras principas yra toks, kad mokestiniai įnašai paskirstomi proporcingai pagal faktiškai turimą (užimamą) plotą pastate. Siūlytume pirmiau kreiptis į jūsų bendrijos pirmininką ir paprašyti detalaus paaiškinimo apie proporcijos nustatymą (kaip ji apskaičiuojama, pagal ką, kokie plotai įskaičiuoti ir pan.). Bendrijos pirmininkas, gavęs jūsų rašytinį prašymą, privalo pateikti išsamų paaiškinimą per 10 darbo dienų (tai įtvirtinta Bendrijų įstatyme).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas