Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / TURTAS, LĖŠOS, PARAMA / Parama bendrijai

susijęs klausimas

Parama bendrijai (2021-02-24) komentarų: 0 peržiūrų: 1852

Bendrijų įstatymo PENKTASIS SKIRSNIS. BENDRIJOS TURTAS IR LĖŠOS. 25 straipsnis. Bendrijos lėšos 1. Bendrijos lėšas sudaro: 1) tikslinės butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų įmokos, skirtos bendrijos administravimo, bendrojo naudojimo objektų nuolatinės techninės priežiūros išlaidoms apmokėti; 2) valstybės ar savivaldybės paramos lėšos; 3) pajamos, gautos disponuojant bendrijos turtu, kitos negrąžintinai gautos lėšos. SVARBU. Į bendrijos įstatu... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Namo bendrija turi paramos gavėjo statusą ir gauna iš VMI 1,2% gyventojų pajamų mokesčio. Ar gali iš šių pinigų skriti bendrijos nario laidotuvėms? (2022-12-27) komentarų: 0 peržiūrų: 697

Labdaros ir paramos įstatyme nurodyta, kad paramą galima naudoti visuomenei naudingiems tikslams ir yra paaiškinta, kas laikoma visuomeneni naudingais tikslais. Siūlytume pasitikrinti, ar jūsų tikslas patenka į apibrėžtį ir taip pat - tinkamai įvardinti savo tikslą. Dar siūlytume anksčiau ar vėliau gauti daugumos savininkų pritarimą, kad parama buvo panaudota tinkamai. 2. Paramos tikslas – teikti paramos dalykus šiame įstatyme nurodytiems paramos gavėjams jų... (skaityti viską)