Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Ar bendrija turėtų kaupiamąsias lėšas apskaityti atskirose "subsaskaitose" atskirai pagal butus ar užtenka kaupiamąsias lėšas laikyti atskiroje banko sąskaitoje?

Neredaguotas klausimas:
Ar bendrija turėtų kaupiamąsias lėšas apskaityti atskirose "subsaskaitose" atskirai pagal butus ar užtenka kaupiamąsias lėšas laikyti atskiroje banko sąskaitoje?
Klausimą uždavė: Lina, 2022-04-15
Paskutinė redakcija: 2022-04-19
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijų įstatymo 25 str. 3 dalis:
Bendrija, kaip ir kitų teisinių formų bendrojo naudojimo objektų valdytojai, privalo turėti atskirą kaupiamųjų lėšų sąskaitą. Visos butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų lėšos, esančios kaupiamųjų lėšų sąskaitoje, įskaitant lėšas, surinktas ir (arba) naudojamas pastato (pastatų) ar jo (jų) bendrojo naudojimo objektams atnaujinti, į apskaitą įtraukiamos ir tvarkomos kiekvienam daugiabučiam namui ir kiekvienam butų ir kitų patalpų (pastato) savininkui atskirai. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymu, bendrija, administruodama kaupiamųjų lėšų sąskaitoje esančias lėšas, veikia kaip patikėtinis, o indėlininkais laikomi patikėtojai – kiekvienas buto ar kitų patalpų (pastato) savininkas, kurio lėšų dalis nustatoma pagal bendrijos apskaitos duomenis. Kaupiamųjų lėšų sąskaitoje esančios kiekvieno indėlininko – buto ar kitos patalpos (pastato) savininko lėšos, viršijančios įstatymuose nustatytą valstybės privalomai draudžiamą sumą, turi būti apdraustos įstatymų nustatyta tvarka. Į kaupiamųjų lėšų sąskaitą draudžiama nukreipti išieškojimą pagal bendrijos ar bendrosios dalinės nuosavybės teisės subjektų prievoles.

Komentarai (1) 1-1
  1. Oooo

    2022-04-27, 14:26:25
    Tai kaip praktiškai atrodo kaupiamųjų lėšų sąskaita kiekvienam buto savininkui atskirai? Buhalteris bankui nurodo kiek koks butas turi sukaupęs pinigų ar veda tik vidinę apskaitą?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas