Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Bendrijos narių susirinkimas nutarė pirmininkui kompensuoti degalų išlaidas. Ar pirmininkas privalo pildyti kelionės lapus ir atsiskaityti už lėšas, išleistas degalams? Jei neprivalo, ar nebus šios išlaidos laikomos pajamomis, gautomis natūra ir ar nebus apmokestinamoms. Koks dokumentas reglamentuoja šias išlaidas.

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos susirinkimas nutarė pirmininkui kompensuoti kuro išlaidas. Ar pirmininkas privalo pildyti kelionės lapus ir atsiskaityti už lėšas skirtas kurui? Jei neprivalo, ar nebus šios išlaidos laikomos pajamomis gautomis natūra ir ar nebus apmokestinamoms. Koks dokumentas reglamentuoja šias išlaidas.
Klausimą uždavė: Juris, 2022-04-19
Paskutinė redakcija: 2022-04-22
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas turėtų įrodyti, kad degalai (tam tikras jų kiekis) buvo pirkti ir naudojami bendrijos reikmėms ir bendrijos naudai, o ne, pavyzdžiui, asmeninėms reikmėms arba siekiant sutaupyti mokesčių valstybei.

Jeigu nėra galimybės naudotis, pavyzdžiui, GPS sekikliu automobilyje ar kitais patikimais pažangiais būdais, siūlytume pildyti kelionės lapus, skaičiuoti kuro normas ir tinkamai įforminus pasitvirtinti šias išlaidas bendrijos narių susirinkime ar valdybos posėdyje (pagal bendrijos nustatytą tvarką).

Buhalteriui turėtų būti pateikiami degalų pirkimo dokumentai - kvitai su bendrijos rekvizitais arba sąskaitos faktūros. Be šių dokumentų galėtų būti konstatuojama, kad tai yra pajamos natūra. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas