Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar bendrijos pirminkas ir išrinkti valdybos nariai privalo būti registruoti VĮ “Registrų centre”? Jei nėra užpildę registravimo formų ir savarankiškai priima sprendimus, ką ir už kiek keisti name be sąvininkų pritarimo, ar tokie jų veiksmai laikomi teisėti ?

Neredaguotas klausimas:
Ar bendrijos pirminkas ir išrinkti valdybos nariai privalo būti registruoti VĮ “Registrų centre”? Jei nėra užpildę registravimo formų ir savarankiskai prima sprendimus ką ir už kiek keisti name be sąvininkų pritarimo ar tokie jų veiksmai laikomi teisėti ?
Klausimą uždavė: Agnė, 2023-01-10
Paskutinė redakcija: 2023-01-11
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos valdymo organai (bendrijos pirmininkas, valdybos nariai) privalo būti įregistruoti Juridinių asmenų registre, kol tai nepadaryta, jie yra išrinkti de fakcto, bet nėra valdymo nariai de jure. Atsakingos organizacijos, prieš pasirašydamos sutartį su bendrija, patikrina registravimo duomenis ir atsisako pasirašyti sutartį, jeigu pasirašyti pretenduojantis asmuo nėra registruotasis vadovas.

Dėl veiksmų be savininkų pritarimo - klausimas nekonkretus, neišsamus, neaiškus (galbūt gali būti teisėti arba gali būti neteisėti). Primename, kad šioje viešoje erdvėja atsakome į bendro pobūdžio klausimus apie bendrijų veiklą, į konkrečias situacijas įsigilinti neturime galimybės.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas