Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Ar būtina įtraukti į susirinkimo darbotvarkę nario įmokos keitimą, nes padidėjo išlaidos, ar galima priskirti einamiesiems klausimams. Jei taip, ar reikia nurodyti siūlomą dydį balsavimui raštu biuletenyje.

Neredaguotas klausimas:
Ar būtina įtraukti į susirinkimo darbotvarkę nario įmokos keitimą, nes padidėjo išlaidos, ar galima priskirti einamiesiems klausimams. Jei taip, ar reikia nurodyti siūlomą dydį balsavimui raštu biuletenyje.
Klausimą uždavė: Rimas, 2021-06-01
Paskutinė redakcija: 2021-06-01
Reitingas:
(balsavo 0)

Atkreipiame dėmesį į tai, kad susirinkimas ir balsavimas raštu - skirtingos procedūros. Kai organizuojamas Vyriausybės patvirtinta tvarka balsavimas raštu, susirinkimas nėra šaukiamas.

Skelbiamoje susirinkimo darbotvarkėje reikia paminėti svarbiausius keliamus klausimus, o pajamų ir išlaidų sąmatos (biudžeto) tvirtinimas - tikrai svarbus dalykas ir neturėtų būti slepiamas po "kiti klausimai". Bendrijos pirmininkas (valdyba) turi gauti pritarimą savininkų įnašų didinimui. Tiesa, galbūt gali būti ir tokių situacijų, kai svarstant papildomą klausimą susirinkimo dalyje "kiti klausimai" yra priimamas sprendimas, kurio įgyvendinimui reikia finansavimo, ir kartu priimamas sprendimas dėl naujų įnašų rinkimo arba renkamų įnašų dydžio koregavimo. Svarbu, kad tokiam sprendimui būtų pritarta pagal teisės aktų reikalvimus (atitinakmas bendrijos narių arba savininkų skaičius).

Organizuojant balsavimą raštu siūlomų sprendimų formulavimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys - siūlymai turi būti konkretūs ir aiškūs, suformuluoti taip, kad balsuojantysis galėtų juos aiškiai suprasti ir balsuoti "pritariu" arba "nepritariu" ir kad balsų skaičiavimo komisija galėtų lengvai nustatyti, koks konkretus sprendimas priimtas (nepriimtas).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas