Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Kiek pakartotiniame bendrijos narių visuotiniame susirinkime dalyvaujančių bendrijos narių turi pritarti (balsuoti "už"), kad bendrijos pirmininkui būtų padidintas atlyginimas - daugiau kaip 1/2 balsų, ar 2/3?

Neredaguotas klausimas:
Kiek pakartotiniame susirinkime bendrijos narių balsų turi būti "UŽ", kad bendrijos pirmininkui būtų padidintas atlyginimas - daugiau kaip 1/2 balsų, ar 2/3?
Klausimą uždavė: Jūra, 2021-06-16
Paskutinė redakcija: 2021-06-16
Reitingas:
(balsavo 0)

Primename, kad kad apie šaukiamus bendrijos narių visuotinius susirinkimus būtina informuoti iš anksto ir tinkamai, ir taip, kad visi bendrijos nariai turėtų galimybę apie juos sužinoti.

Pakartotinis bendrijos narių visuotinis susirinkimas gali būti šaukiamas tik tuomet, jeigu neįvyko pirmiau šauktas bendrijos narių visuotinis susirinkimas, t.y. jeigu nebuvo kvorumo, nes nedalyvavo daugiau nei pusė bendrijos narių (ką patvirtina ir šaukto susirinkimo dalyvių sąraše dalyvavusiųjų parašų skaičius).

Pakartotinis bendrijos narių visuotinis susirinkimas šaukiamas ne anksčiau kaip po dviejų savaičių po neįvykusio susirinkimo. Darbotvarkės klausimai turi būti visi tokie patys, kaip ir neįvykusio susirinkimo.

Pakartotinis bendrijos narių visuotinis susirinkimas sprendimus gali priimti, jeigu jame dalyvauja daigiau kaip 1/4 bendrijos narių. Eiliniai sprendimai, pavyzdžiui, pirmininko atlyginimo nustatymo klausimu, bus patvirtinti, jeigu už juos balsuos daugiau kaip 1/2 susirinkime dalyvaujančių bendrijos narių (yra tam tikrų išimčių, pvz., dėl valdymo organų rinkimo, įstatų keitimo ir kt. - daugiau nei 2/3 balsų), taip pat reikėtų žiūrėti ir bendrijos įstatus, pasitikrinti, ar įstatuose nenustatyta kitaip.

Pakartotinio susirinkimo protokole, be kitų dalykų, turi būti parašyta, kada buvo šaukiamas pirmasis susirinkimas, kodėl jis buvo laikomas neįvykusiu, turi būti pridedami procedūrų teisėtumą pagrindžiantys dokumentai. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas