Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BALSAVIMAS RAŠTU VISŲ BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ / Kas nustato visų butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu tvarką

Ar GALI būti ĮSKAITOMAS toks balsavimas jeigu: 1) apie balsavimą nebuvo jokio išankstinio pranešimo 5 punktas; 2) Skaičiuojant balsus nebuvo komisijos 14 punktas; 3) skaičiuojant balsus nebuvo pateiktas joks biuletenių įteikimo aktas (neaišku, kiek biuletenių buvo išdalinta) 6.5 punktas; 4) pagal balsavimo raštu aprašo 19 punktą "daugiau kaip 1/2 patalpų savininkų balsavo vienodai" sąlyga nebuvo įvykdyta.

Neredaguotas klausimas:
Buvo surengtas balsavimas raštu dėl kelio ženklo KET 303 "Motorinių priemonių eismas draudžiamas" ne namo gyventojams nuėmimo. Nebuvo jokio išankstinio pranešimo apie rengiamą balsavimą, jokios informacijos apie balsų skaičavimo komisiją, biuleteniai iš karto sudėti į pašto dėžutes. Skaičiuojant balsus nebuvo jokios komisijos, skaičiavo pirmininkė ir viena gyventoja,skaičiavimo metu nebuvo pateiktas joks biuletenių įteikimo aktas. Pagal Balsavimo raštu aprašo 2018-09-25 redakcijos Nr. D1-884 19 punktą "Laikoma, kad sprendimas svarstomu klausimu priimtas, jei daugiau kaip 1/2 patalpų savininkų balsavo vienodai." nebuvo įvykdytas. Balsavo 41bendrijos narys iš 56 (name 65 butai, greičiausiai tiek biuletenių ir buvo išplatinta) : 23 "UŽ" - 18 "PRIEŠ", ar priėmimui čia reikia "1/2+1 balsas":? Ar GALI būti UŽSKAITOMAS toks balsavimas jeigu: 1) apie balsavimą nebuvo jokio išankstinio pranešimo 5 punktas; 2) Skaičiuojant balsus nebuvo komisijos 14 punktas; 3) skaičiuojant baksus nebuvo pateiktas joks biuletenių įteikimo aktas (neaišku kiek biuletenių buvo išdalinta) 6.5 punktas; 4) pagal balsavimo raštu aprašo 19 punktą "daugiau kaip 1/2 patalpų savininkų balsavo vienodai" sąlyga nebuvo įvykdyta.
Klausimą uždavė: Mindaugas, 2022-06-21
Paskutinė redakcija: 2022-06-22
Reitingas:
(balsavo 0)

Dėl procedūrinių pažeidimų - galbūt dar būtų galima ginčytis, svarstyti, ar turinys svarbiau už formą, analizuoti, ar procedūriniai pažeidimai įtakojo rezultatą, tačiau faktas - kad nebuvo daugiau nei pusės savininkų balsų "už" yra esminis, nes visų savininkų sprendimai priimami, kai už juos balsuoja dauguma. Jeigu už sprendimą nesutrinkta daugiau nei pusės visų savininkų balsų, sprendimas nėra priimtas.

 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas