Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BALSAVIMAS RAŠTU VISŲ BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ / Kas nustato visų butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu tvarką

Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką savininkų balsavimą raštu organizuoja .. bendrojo naudojimo objektų administratorius, arba savivaldybė. Ar gali organizatorius pareikalauti apmokėti savo paslaugas? Tai bus pagal įstatymą?

Neredaguotas klausimas:
"Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką savininkų balsavimą raštu organizuoja .. bendrojo naudojimo objektų administratorius, arba savivaldybė". ar gali organizatorius pareikalauti apmokėti savo paslaugas? tai bus pagal įstatymą?
Klausimą uždavė: Veronika, 2022-11-30
Paskutinė redakcija: 2022-11-30
Reitingas:
(balsavo 0)

Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką "4. Balsavimą organizuoja namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas – patalpų savininkų bendrijos valdyba (bendrijos pirmininkas) arba patalpų savininkų jungtinės veiklos sutarties dalyvių įgaliotas asmuo, arba bendrojo naudojimo objektų administratorius, arba savivaldybė, arba 1/4 patalpų savininkų Civilinio kodekso 4.85 straipsnio 5 dalyje nurodytu atveju (toliau – organizatorius)".

Balsavimo organizavimas - viena iš pagrindinių bendrijos pirmininko (ar kito bendrojo naudojimo objektų valdytojo) pareigų. Bendrijos pirmininkas, pavyzdžiui, už savo visų pareigų vykdymą gauna mėnesinę algą (privalo būti įdarbintas), nemanytume, kad balsavimo raštu organizavimas turėtų būti papildomai apmokamas, neteko girdėti apie tokią praktiką. Nebent aukščiausias bendrijos valdymo organas - bendrijos narių susirinkimas (kitais atvejais - savininkų susirinkimas) priimtų kažkokį specialų dėl to sprendimą. Primename, kad bet kokie mokėjimai turi būti vykdomi legaliai, sumokant su tuo susijusius mokesčius.

Pastaba. Jeigu kalba eina apie savivaldybės paskirtąjį administratorių (jo paslaugas), dėl to reikėtų teirautis savivaldybėje, nes savivaldybė nustato jos paskirtųjų administratorių veiklos gaires, juos kontroliuoja.

Komentarai (2) 1-2
  1. Veronika

    2022-11-30, 12:14:44
    administratorius už balsavimo organizavimą ir dokumentų forminimą pareikalavo 390+ pvm((
  2. Konsultantas

    2022-11-30, 12:27:12
    Jeigu kalba eina apie savivaldybės paskirtąjį administratorių (jo paslaugas), dėl to reikėtų teirautis savivaldybėje, nes savivaldybė nustato jos paskirtųjų administratorių veiklos gaires, juos kontroliuoja.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas