Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Ar pardavęs butą savininkas gali pareikalauti atiduoti jo buto daliai sukauptas kaupiamąsias lėšas? Ar jos perkeliamos naujam buto savininkui? Ir apskritai, ar turi teisę buto savininkas bet kada atsiimti savo sukauptas lėšas?

Neredaguotas klausimas:
Ar pardavęs butą savininkas gali pareikalauti atiduoti jo buto daliai sukauptas kaupiamąsias lėšas? Ar jos perkeliamos naujam buto savininkui? Ir apskritai, ar turi teis3 buto savininkas bet kada atsiimti savo sukauptas l46as?
Klausimą uždavė: Elvyra Valiukaitė, 2023-08-07
Paskutinė redakcija: 2023-08-07
Reitingas:
(balsavo 0)

Ne, kaupiamųjų įnašų atsiimti savininkas negali. Kaupiamosios lėšos skiriamos pastato atnaujinimui ir jos yra visų pastato savininkų (esamų rba būsimų) bendroji dalinė nuosavybė.

Žr. Civilinio kodekso 4.82 str.:

4. Butų ir kitų patalpų savininkai taip pat privalo reguliariai kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Šios lėšos yra butų ir kitų patalpų savininkų bendroji dalinė nuosavybė. Į šias lėšas negali būti nukreiptas išieškojimas pagal atskiro buto ir kitų patalpų savininko prievoles.

Perleidus butą ar kitas patalpas naujam savininkui, su kaupiamosiomis lėšomis susijusios teisės ir prievolės atitenka naujam savininkui. Lėšų kaupimo, jų dydžio apskaičiavimo, sukauptų lėšų apsaugos tvarką nustato Vyriausybė. Ginčus dėl kaupiamųjų lėšų sprendžia teismas.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas