Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar pirmininkas atsakingas už namo priežiūrą renovacijos metu, jog galėtų atsakyti į iškilusius klausimus ir ar privalo prieš renovacijos pradžią perspėti projektuotojus renovacijos, jog tame ir tame bute pakeisti langai, radiatoriai?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki. Ar pirmininkas atsakingas už namo priežiūra renovacijos metu, jog galetų atsakyti į iškilusius klausimus ir ar privalo prieš renovacijos pradžią perspėti projektuotojus renovacijos, jog tame ir tame bute pakeisti langai, radiatoriai?
Klausimą uždavė: Greta, 2021-04-28
Paskutinė redakcija: 2021-04-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas organizuoja bendrijos veiklą, įgyvendindamas bendrijos tikslus, jis atsako už bendrijos veiklos organizavimą ir jos tikslų įgyvendinimą ir kitus dalykus (žr. Bendrijų įstatymo 14 str.).

Pirmininkas, žinoma, negali būti visų sričių specialistas, bet juk bendrija samdo paslaugų teikėjus tokius, kokių jai reikia, o bendrijos pirmininkas, kaip bendrijos veiklą organizuojantis asmuo, yra tarpininkas tarp savininkų ir paslaugas teikiančių asmenų. Bendrijos pirmininkas arba pats paaiškina žmonėms tai, kas jiems rūpi, arba organizuoja, kad atsakymus pateiktų paslaugas teikiantys asmenys. Toks darbas yra administravimo (lietuviškai - valdymo) proceso dalis, o pirmininkas yra valdymo organas.

Daugiabučių atnaujinimo juos modernizuojant procese turėtų dalyvauti ir techninis prižiūrėtojas, kuris taip pat galėtų teikti paaiškinimus. Daugiau informacijos apie daugiabučių modernizavimo projektus jums galėtų pateikti VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros specialistai, žr. http://www.betalt.lt/struktura-ir-kontaktai-darbuotoju-kontaktai.

Manytume, kad ne tik vykdant namo modernizavimo projektus, bet ir visais atvejais, kai organizuojami darbai, vadovaujantis atsakingumo ir geranoriškumo principais reikėtų pranešti dalykus, kurie galėtų būti svarbūs ir į kuriuos reikėtų atsižvelgti tuos darbus vykdant. Ar jūsų minimi langai ir radiatoriai yra aktuali informacija - jums spręsti, atsižvelgiant į jūsų konkrečią situaciją.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas