Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Į ką kreiptis dėl bendrijos pirmininko nekorektiško elgesio? Viešina skundus, laiškus, asmenų dokumentus, asmenų duomenis. Fotografuoja asmenis ir šmeižia kaimynų akivaizdoje, parašydamas viešus laiškus. Dalies informacijos neteikia pareiškėjui. Verčia atsiprašinėti viešai nekaltus asmenis ir t.t.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, Kur kreiptis del bendrijos pirmininko nekorektisko elgesio? Viesina skundus, laiskus, asmenu dokumentus, asmenu duomenis. Fotografuoja asmenis ir smeizia kaimynu akivaizdoje, parasydamas viesus laiskus. Dalies informacijos neteikia pareiskejui. Vercia atsiprasineti viesai nekaltus asmenis ir t.t.
Klausimą uždavė: Smeliai bendrija, 2021-02-19
Paskutinė redakcija: 2021-07-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu manote, kad bendrijos pirmininkas pažeidžia jūsų teises ir teisės aktus, siūlytume pirmiausiai kreiptis į jį raštu - paprašyti jo paaiškinimo ir jums aktualios informacijos, pareikalauti nesielgti netinkamai. Taip pat galite į tai atkreipti bendrijos valdybos narių dėmesį, jeigu manote, kad reikia - ir bendrijos revizoriaus. 

Jeigu per protingą laiką (per dvi savaites nuo prašymo įteikimo) negaunate jokio paaiškinimo arba jeigu paaiškinimas jūsų netenkina, arba bendrijos pirmininkas į jūsų prašymus nereaguoja, galite parašyti skundą jūsų miesto savivaldybei (būsto administravimo padaliniui), nurodydami, ką, jūsų manymu, bendrijos pirmininkas pažeidžia, prašydami atlikti tyrimą ir imtis veiksmų, kad pažeidimas būtų ištaisytas ir nesikartotų. Savivaldybės specialistai, ištyrę skundą, gali įspėti bendrijos pirmininką, gali pareikalauti ištaisyti nustatytus trūkumus, gali skirti jam piniginę baudą.

Jeigu pažeidimas yra susijęs su asmens duomenų apsaugos pažeidimais, galite kreiptis ir į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją.

Dar galite problemą pasakyti bendrijos narių susirinkime ir pasiūlyti pakeisti bendrijos pirmininką.

Jeigu tarp jūsų ir bendrijos pirmininko kiltų ginčas, dar galėtumėte kreiptis į ginčus nagrinėjantį asmenį arba ginčų nagrinėjimo komisiją, jeigu jūsų bendrijoje tokie yra renkami (tokia pozicija privaloma ne visose bendrijose).

Jeigu jokiomis kitomis priemonėmis ginčo išspręsti nepavyksta arba jeigu norėtumėte sustabdyti kokius nors galimai neteisėtus veiksmus arba norėtumėte pareikalauti žalos kompensavimo, reikėtų kreiptis į teismą.

Komentarai (3) 1-3
 1. ZOZANA ARMONIENĖ

  2022-11-28, 20:22:43
  NE KARTA RAŠTU KREIPIAUSI I BENDRIJOS PIRMININKĄ, KAD SPRESTU KLAUSIMĄ DEL PRIE MANO BALKONO AUGANČIOS EGLES MAN TAMSINA BUSTO KAMBARI IR KAD IKI 16 VAL. PRIVALAU DEGINTI ELEKTRA, NES TAMSU.VASAROS LAIKOTARPYJE SAULES ŠVIESA PATENKA I BUTA PO 15 VAL/ PIRMININKAS I TAI NEREGUOJA O ASMENIŠKAI PRAŠYMO NUO GYVENTOJU KEDAINIU SENIUNIJOS SENIŪ NAS NEPRIIMA. IR TAIP UŽBURTAS RATAS. PRAŠAU PAAIŠKINTI KA DARYTI. PAGARBIAI
 2. Stasė

  2023-02-08, 09:05:01
  Turite teisę rašyti ir registruoti laišką Kėdainių rajono savivaldybei, nurodant priežąstį , kodėl Jums trukdo auganti eglė. Jeigu eglė turės atitinkamų pagal nuostatus pažeidimų ( pasvirusi daugiau nei 45 laipsniu kampu , puvėsis prie šaknų, ir t.t ) aplinkos apsaugos specialistai spręs jos pašalinimo klausimą neatlygintinai arba Jūs turėsite apmokėti jos vertę ( būna keletą šimtų eurų )
 3. Danutė

  2024-04-02, 13:39:26
  Laba diena,noriu paklausti ar bendrijos pirmininkas be sutikimo bendrijos narių gali kas mėnesį pasimti po 30eurų benzinui į savo mašiną Ačiū už atsakymą.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas