Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ SĄMATA (BIUDŽETAS), PIRKIMAS / Kaip organizuoti pirkimą bendrijoje

Ar pirmininkas pats sau gali prikti telefoną, apmokėti ryšio paslaugas, vykti savo nuožiūra į seminarus iš gyventojų renkamų lėšų, juo neinformuojant, be gyventojų pritarimo.

Neredaguotas klausimas:
Ar pirmininkas pats sau gali prikti telefoną, apmokėti ryšio paslaugas, vykti savo nuožiūra į seminarus iš gyventojų renkamų lėšų, juo neinformuojant, be gyventojų pritarimo.
Klausimą uždavė: Eglė, 2021-04-06
Paskutinė redakcija: 2021-04-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos biudžetą tvirtina bendrijos narių susirinkimas. Bendrijos pirmininkas, organizuodamas veiklą, leidžia ne savo asmeninius, bet visų savininkų pinigus ir turi teikti bendrijos nariams apie tai ataskaitas. Bendrijos narių susirinkimas tvirtina bendrijos veiklos metinę ataskaitą ir finansinių ataskaitų rinkinį.

Bendrijos pirmininkas veiklą turi organizuoti taip, kad konkrečiam tikslui skiriamos įmokos nebūtų išleidžiamos ne pagal paskirtį - kitu tikslu. Jeigu biudžete numatyta, kad bendrija renka xx dydžio mėnesines įmokas pastato techninėms apžiūroms, tai tų pinigų, net jeigu būtų surinkta daugiau nei prireikė, negalima išleisti telefonui pirkti. Biudžete nenumatytus pirkimus turėtų tvirtinti bendrijos narių susirinkimas atskirai. Arba, jeigu biudžete numatyta, rinkliava, pavyzdžiui, nenumatytoms išlaidoms ir bendrijos narių susirinkimas patvirtino, kad leidžia bendrijos pirmininkui pačiam disponuoti tomis surinktomis lėšomis, naudojant jas, pavyzdžiui, notaro, pašto, banko paslaugoms, biuro reikmenims, telefonui, konsultacijoms, mokymams ir pan., tada pirmininkas turi laisvę asmeniškai spręsti dėl pirkimų nustatytose ribose, naudodamas tik tam skirtas lėšas.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas