Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Ar privalau bendrijai mokėti už auginamą šunį daugiabutyje?

Neredaguotas klausimas:
Ar privalau mokėti 1.45cnt už auginama šuni daugiabutyje (bendrijai)
Klausimą uždavė: vilija, 2021-03-05
Paskutinė redakcija: 2021-03-10
Reitingas:
(balsavo 0)

Perskaitę jūsų klausimą mes nesužinome, kokiu tikslu ir kokiu pagrindu renkami mokesčiai, bet jeigu tos lėšos, pavyzdžiui, būtų naudojamos papildomiems darbams, reikalingiems bendrojo naudojimo objektų papildomai priežiūrai (gal šunys trinasi į laiptinių sienas ir dėl to jas reikia papildomai valyti ar pan.), galbūt tokia rinklava būtų tikslinga. O gal bendrijoje yra patvirtintos vidaus tvarkos taisykles, kuriose kalbama apie gyvūnų laikymą?..

Siūlytume raštu kreiptis į jūsų bendrijos pirmininką paaiškinimo, kokiu tikslu (kam naudojamos surinktos lėšos) ir kokiu pagrindu (ar yra susirinkime arba balsuojant raštu priimtas sprendimas) rinkliava yra renkama. Pirmininkas savininkams turi atsakyti (pateikti išsamų paaiškinimą) per 10 darbo dienų.

Papildomai atkreipiame dėmesį į tai, kad šunų, kačių ir šeškų registracija Vilniaus m. Savivaldybės teritorijoje yra panaikinta nuo 2016 m. sausio 1 d. ir dėl to taikytų mokesčių mokėti nebereikia. Nebent liko skolų (rinkliavos skolos už gyvūnų (šunų ir kačių) laikymą daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, susidariusios iki 2015 m. gruodžio 31 d. (įskaitytinai), turi būti sumokėtos). Detalesnės informacijos kreipkitės į savo savivaldybę.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas