Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Bendrijos pirmininkas atodrėkio pradžioje (tirpstant sniegui) suorganizavo sniego valymą daugiabučių kieme. Neatsako, iš kokių lėšų bus atlikta paslauga, kokia kaina ir ar privalomas mokestis gyventojams, nedavusiems sutikimo. Taip pat ruošiamas privalomas vamzdynų (nuotekų) valymas ir diagnostika, nors yra butų, kuriuose nėra gyventojų. Ar privaloma mokėti tokiems butams už paslaugą, jei skaitiklių rodmenys nežymūs? Bendrija nori legalizuoti vaizdo stebėjimo kameras, ar bus privaloma mokėti butams nedavusiems tam sutikimo?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, Bendrijos pirmininkas atodrėkio pradžioje (tirpstant sniegui) suorganizavo sniego valymą daugiabučių kieme. Neatsako iš kokių lėšų bus atlikta paslauga, kokia kaina ir ar privalomas mokestis gyventojams nedavusiems sutikimo. Taip pat ruošiamas privalomas vamzdynų (nuotekų) valymas ir diagnostika, nors yra butų, kuriuose nėra gyventojų. Ar privaloma mokėti tokiem butam už paslaugą, jei skaitiklių rodmenys nežymūs? Bendrija nori legalizuoti vaizdo stebeėjimo kameras, ar bus privaloma mokėti butams nedavusiems tam sutikimo?
Klausimą uždavė: Gyventoja bendrijoje, 2021-02-26
Paskutinė redakcija: 2021-03-01
Reitingas:
(balsavo 0)

Dėl kiemo valymo. Kreipkitės į pirmininką paaiškinimo raštu, vadovaujantis Bendrijų įstatymo 14 str. 7 dalimis, jis turi atsakyti jums ir detaliai paaiškinti per 10 darbo dienų. Už bendrojo naudojimo žemės privalomąją priežiūrą (pavyzdžiui, žolės pjovimas, pėsčiųjų takų valymas) moka proporcingai visi savininkai. Įprastai žemės priežiūrai lėšos numatomos biudžete. Biudžetą tvirtina bendrijos narių susirinkimas. Primename ir tai, kad kilus grėsmei pastatui, žmonių sveikatai ar gyvybei arba grėsmei, kad gali būti padaryta didelė turtinė žala, tais atvejais, kai grėsmę būtina likviduoti nedelsiant, nei bendrijos narių, nei visų savininkų išankstinio pritarimo nereikia, o patirtos išlaidos priskaitomos proporcingai visiems savininkams. Pirmininkas būtų kaltas, jeigu nesirūpintų žmonių saugumu, nesaugotų jų turto. Galbūt sniegą buvo privaloma nuvalyti tam, kad žmonės saugiai vaikščiotų, kad nepargriūtų ir nesusižalotų?

Dėl vamzdynų valymo. Jeigu yra problemų ir specialistai po apžiūros rekomendavo valymą atlikti, vadinasi, tai privalomieji darbai. Už bendrojo naudojimo vamzdynų priežiūrą moka proporcingai visi savininkai, nesvarbu, ar tuo metu gyvena bute (patalpoje) ar negyvena.

Dėl vaizdo stebėjimo. Svarbu, kokiu tikslu bus kažkas stebima, ar tai bus bendras visų interesas, ar ne bendras... Pavyzdžiui, dauguma savininkų galėtų duoti sutikimą įrengti ant pastato sienos vaizdo kameras ir stebėti, bet jeigu tai nebūtų bendras interesas ir jums asmeniškai to stebėjimo nereikėtų, manome, galėtumėte atsisakyti už tai mokėti. Pavyzdžiui, neturėtumėte mokėti už kaimynų automobilių stebėjimą saugumo tikslais, jeigu net neturite automobilio. Dėl vaizdo stebėjimo yra daug reglamentavimo (Valstybinė duomenų inspekcija) ir kiekvieną atvejį reikėtų analizuoti atskirai.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas