Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų tvirtinimas

Ar reikalingas visuotinis bendrijos susirinkimas, norint pradėti kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus.

Neredaguotas klausimas:
Ar reikalingas visuotinis bendrijos susirinkimas, norint pradėti kaupti lėšas , kurios bus skiriamos namui atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus.
Klausimą uždavė: Renata, 2023-02-14
Paskutinė redakcija: 2023-02-14
Reitingas:
(balsavo 0)

Vyriausybė yra patvirtinusi mažiausią kaupiamosios įmokos dydį, bent jau šį minimumą atsargai (jeigu prireiktų privalomiesiems ilgalaikiame plane nenumatytiems  darbams) kaupti privaloma, tam atskiro pritarimo (nei bendrijos narių, nei savininkų) nereikia.

Jeigu atsargai (ilgalaikiame plane nenumatytiems privalomiesiems darbams) norite kaupti daugiau nei numatytas Vyriausybės minimumas, reikia daugiau nei pusės visų savininkų pritarimo.

Kai bendrijos nariai patvirtina ilgalaikį privalomųjų darbų planą (dvejiems ir daugiau metų), pagal šį planą numatytą kaupimo dydį turi patvirtinti daugiau nei pusė visų savininkų.

Vyriausybė yra nustačiusi ne tik mažiausią, bet ir didžiausią kaupiamosios įmokos dydį (skaičiuojame, jeigu tokie yra, ir kaupimą atsargai, ir kaupimą pagal ilgalaikį planą, kartu sudėję). Šis skaičius yra susietas su Vyriausybės nustatoma minimalia mėnesine alga. Pasikeitus minimalios mėnesinės algos dydžiui, reikia perskaičiuoti ir didžiausią nustatytą kaupiamosios įmokos dydį.

Žr. BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ LĖŠŲ, SKIRIAMŲ NAMUI (STATINIUI) ATNAUJINTI PAGAL PRIVALOMUOSIUS STATINIŲ NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS REIKALAVIMUS, KAUPIMO, JŲ DYDŽIO APSKAIČIAVIMO IR SUKAUPTŲ LĖŠŲ APSAUGOS TVARKOS APRAŠĄ.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas