Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų tvirtinimas

Norime pradėti kaupti lėšas laiptinių atnaujinimo remontui. Ar reikia atskiros sąskaitos, kaip apiforminti sprendimą, ar reikia visų savininkų sutikimo?

Neredaguotas klausimas:
Norime pradėti kaupti lėšas laiptinių atnaujinimo remontui. Ar reikia atskiros sąskaitos, kaip apiforminti sprendimą, ar reikia visų savininkų sutikimo?
Klausimą uždavė: Tomas, 2022-05-17
Paskutinė redakcija: 2022-05-17
Reitingas:
(balsavo 0)

Visos kaupiamosios lėšos turi būti laikomos atskiroje (depozitinėje) sąskaitoje ir gali būti naudojamos tik pagal jų paskirtį (pavyzdžiui, negalite kaupiamųjų lėšų, skirtų laiptinių atnaujinimui, naudoti bendrijos pirmininko atlyginimui mokėti ar pan.).

Pagal ilgalaikį planą (2 ir daugiau metų) kaupiamų lėšų mėnesinį kv. m. dydį turi patvirtinti daugiau nei pusė visų savininkų.

Jeigu planuojamas atnaujinimas ne pagal privalomuosius priežiūros reikalavimus, o tik būklės pagerinimui, tai ir sprendimą pradėti tokį kaupimą turi patvirtinti ne bendrijos nariai, o visi savininkai (daugiau nei pusė visų savininkų).

Jeigu bendrojo naudojimo objektų apraše kiekviena laiptinė priskirta tik tos laiptinės savininkams, atskiros laiptinės savininkai gali priimti sprendimus dėl savo laiptinės atnaujinimo ją pagerinant.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas