Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų tarifo nustatymas

Ar teisėta kaupti kaupiamąsias lėšas, skirtingose grafose nurodant skirtingas paskirtis ir taip kaupimą padaryti 3-4 kartus didesniu nei įprastai?

Neredaguotas klausimas:
Ar teiseta kaupti "kaupiamasias lesas" skirtingose grafose nurodant skirtingas paskirtis ir taip kaupima padaryti 3-4 karus didesniu nei iprastai?
Klausimą uždavė: Gyventoja, 2021-02-19
Paskutinė redakcija: 2021-06-01
Reitingas:
(balsavo 0)

Kaupimas gali susidėti iš kelių dalių ir gali (turėtų) būti detalizuotas.

Pavyzdžiui, jeigu pagal ilgalaikį planą bendrija kaupia lėšas namo stogo remontui (ar kam kitam), ji gali taip pat kaupti ir atsargai (nenumatytiems privalomiesiems darbams pagal apžiūrų aktuose specialistų nurodytas rekomendacijas, avarijų lokalizavimui ir pan.). Tuomet turėtų būti dvi atskiros eilutės mokestiniame pranešime: vienoje - kiek kaupiate stogo remontui, kitoje - kiek atsargai. Toks atskyrimas svarbus ne tik dėl to, kad detalizavimas yra skaidrumo požymis, bet ir todėl, kad būtų aišku, kiek tiksliai sukaupta stogo remontui, nes šių sukauptų lėšų negalima panaudoti niekam kitam, o tik stogo remontui.

Papildomai atkreipiame dėmesį į tai, kad apskaičiuojant didžiausią galimą kaupiamųjų lėšų tarifą, skaičiuojamos visos kaupiamosios dalys kartu sudėjus. Primename, kad Vyriausybė yra nustačiusi didžiausią kaupiamosios įmokos dydį. Pagal specialią formulę apskaičiuojamas didžiausias kaupiamosios įmokos mėnesinis tarifas šiuo metu yra 0,71 Eur už kv. m. Šis skaičius apskaičiuojamas pagal formulę „0,05 MMA : 45“, kur MMA yra Vyriausybės nustatyta minimali mėnesinė alga, o ji gali būti keičiama. Pasikeitus minimalios mėnesinės algos dydžiui, reikia perskaičiuoti ir didžiausią nustatytą kaupiamosios įmokos dydį. Norint taikyti dar didesnį nei Vyriausybės nustatytas didžiausias kaupiamosios įmokos dydis, reikia gauti 100 proc. savininkų sutikimą. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas