Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Kaip turi būti butų (patalpų) savininkams priskaitomos išlaidos bendrijos buhalterio ir pirmininko atlyginimams - pagal buto (patalpos) kvadratūrą, ar pagal butų (patalpų) skaičių?

Neredaguotas klausimas:
DNSB buhalterio ir pirmininko atlyginimas išskaičiuojamas gyventojams, pagal turimą buto kvadratūrą ar pagal butų skaičių?
Klausimą uždavė: Aldona, 2021-04-29
Paskutinė redakcija: 2021-05-03
Reitingas:
(balsavo 2)

Visi mokesčiai bendrijoje (taip pat ir įmokos bendrijos pirmininko ir buhalterio atlyginimui apmokėti) paskirstomi proporcingai kiekvieno savininko daliai (pagal naudingą plotą), toks principas įtvirtintas Civilniame kodekse (žr. 4.82 str.). Jeigu mokesčiai būtų priskaitomi kiekvienam savininkui vienodi, būtų pažeistas proporcingumo principas (būtų neteisinga mažą plotą name valdančių asmenų atžvilgiu). Vienodus mokesčius (nepaisant valdomo ploto name) galima būtų taikyti nebent tik tuo atveju, jeigi visi 100 proc. savininkų raštu dėl to susitartų.

Komentarai (1) 1-1
  1. Nijolė

    2023-11-10, 15:03:45
    o tai jeigu aš viena gyvenu trijų kambarių bute viena ir turiu mokėt už šiukšles pagal plotą,o šalimais gyvena šeima su 6 žmonėmis ir moka tokią pat sumą,čia teisinga?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas