Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Ar teisingai bendrija priskaičiavo šildymo sistemos renovavimo išlaidas, jei aš šildymo neturiu. Pusę sumos buvo nurašyta iš kaupimo fondo ir dar apie 1400 eurų turiu sumokėti. Patalpas nusipirkau, kur nuo bendros šildymo sistemos buvo atjungtos. Ką turėčiau padaryti, kad dabar galėčiau prisijungti prie šildymo sistemos (RC šildymas nurodytas - centrinis). Ar galiu prašyti, kad leistų įsidėti į bendrą koridorių duris į seną vietą, nes jos kažkada buvo (turiu sutrikusią judėjimo funkciją, man nustatytas neįgalumas ir spec. poreikiai). Norint išsinešti šiukšles aš to padaryti negaliu. Esu bendrijos narė, bet patekti į laiptinę negaliu, nes man nedavė rakto, taip pat negaliu net elektros skaitliukų pasitikrinti, nedavė nuo skydinės rakto, negaliu taip pat naudotis ir pašto dėžute. Kreipiausi į pirmininką, jis pasakė, kad neva į laiptinę padarys raktą o nuo pašto dėžutės ir elektros skydinės turiu pati susiorganizuoti. Dėl šildymo pasakė, kad kadangi neatsisakiau šildymo (20 m. šildžiausi elektra) nežinau, kur dar turėjau atsisakyti, todėl man ir priskaičiavo, o jei noriu, tai prijungs. Gyvenu kitame mieste, atvažiavusi mačiau, kad veža radijatorius, nežinau nieko, nei kada, ar iš viso man prijungs šildymą informacijos neturiu. Kur kreiptis?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, noriu paklausti ar teisingai bendrija priskaičiavo šildymo sistemos renovavimo išlaidas, jei aš šildymo neturiu. Pusę sumos buvo nurašyta iš kaupimo fondo ir dar apie 1400 eurų turiu sumokėti. Patalpas nusipirkau, kur nuo bendros šildymo sistemos buvo atjungtos. Ką turėčiau padaryti, kad dabar galėčiau prisijungti prie šildymo sistemos (RC šildymas nurodytas - centrinis). Dar norėčiau, ar galiu prašyti, kad leistų įsidėti š bendrą koridorių duris į seną vietą, nes jos kažkada buvo (turiu sutrikusią judėjimo funkciją, man nustatytas neįgalumas ir spec. poreikiai). Norint šsinešti šiukšles aš to padaryti negaliu. Esu bendrijos narė, bet patekti į laiptinę negaliu, nes man nedavė rakto, taip pat negaliu net elektros skaitliukų pasitikrinti, nedavė nuo skydinės rakto, negaliu taip pat naudotis ir pašto dėžute. Kreipiausi į pirmininką, jis pasakė, kad neva į laiptinę padarys raktą o nuo pašto dėžutės ir elektros skydinės turiu pati susiorganizuoti. Dėl šildymo pasakė, kad kadangi neatsisakiau šildymo (20 m. šildžiausi elektra) nežinau, kur dar turėjau atsisakyti, todėl man ir priskaičiavo, o jei noriu, tai prijungs. Gyvenu kitame mieste, atvažiavusi mačiau, kad veža radijatorius, nežinau nieko, nei kada, ar iš viso man prijungs šildymą informacijos neturiu. Kur kreiptis? Ačiū. Pagarbiai
Klausimą uždavė: Stanislava, 2022-09-14
Paskutinė redakcija: 2022-09-15
Reitingas:
(balsavo 0)

Inžineriniai tinklai, taip pat ir šildymo sistema, yra bendrojo naudojimo objektas, už šios sistemos priežiūrą ir atnaujinimą turi mokėti proporcingai visi savininkai. Jeigu kuriuo bendrojo naudojimo objektu nesinaujate, tai turi būti patvirtinta oficialiai, tas faktas turi būti įrašytas į bendrojo naudojimo objektų aprašą, kurį tvirtina bendrijos narių visuotinis susirinkimas, tuomet gali būti nepriskaitomos tik eksploatacinės (naudojimosi tuo objektu) išlaidos.

Jeigu sunku sumokėti jums priskaitytą įnašą ir esate remtina, galbūt galima susitarti jį mokėti per ilgą laiką dalimis, galbūt galite gauti iš savivaldybės vienkartinę finansinę pagalbą...

Į klausimus dėl šildymo sistemos atnaujinimo jums turi išsamiai atsakyti bendrijos pirmininkas, dėl atsijungimo ir prisijungimo prie šildymo sistemos taip pat klauskite pirmininko, galbūt patartų ir jūsų pastato šildymo sistemą prižiūrinti organzacija ar asmuo, arba reikėtų kreiptis į jūsų savivaldybės (jūsų namo) šilumos tiekėją (organizaciją). Mums sunku komentuoti neįsigilinus į visas konkrečias detales, neaišku, kaip buvo atsijungta ir kokia dabartinė situacija.

Dėl durų, dėl raktų ir kitus konkrečius buitinius klausimus spręsti patartume su bendrijos pirmininku, tai jo pareiga, aktyviau bendraukite, prašykite paaiškinimų, jis turi jums padėti. Jeigu pirmininkas nevykdo savo pareigų, galite jį skųsti savivaldybei.

Jeigu esate neįgali, turite specialių poreikių ir jums sunku veikti, galbūt jums padėtų socialiniai darbuotojai. Jeigu neturite artimųjų, patartume drąsiai prašyti pagalbos kaimynų ar kitų gerų žmonių. Tikrai yra tokių, kurie jums mielai padėtų, tik pasakykite jiems tai garsiai.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas