Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTAI / Kokie objektai gali būti bendrojo naudojimo

Asmeninio ir bendrojo naudojimo vandentiekio stovo keitimas. Ar reikalingas dugumos butų savininkų pritarimas. Ar reikalingas projektas ir leidimai?

Neredaguotas klausimas:
Asmeninio ir bendro naudojimo vandentiekio stovo keitimas. Ar reikalingas dugumos butu pritarimas. Ar reikalingas projektas ir leidimai?
Klausimą uždavė: zygs, 2022-01-26
Paskutinė redakcija: 2022-01-27
Reitingas:
(balsavo 0)

Asmeninio naudojimo įrangą galima atnaujinti savo nuožiūra, o bendrojo naudojimo objektų priežiūrą organizuoja bendrija (jos valdymo organai), savivaldybės paskirtasis administratorius arba pagal jungtinės veiklos sutartį veikiantis įgaliotasis asmuo. Bendrojo naudojimo objektų valdytojas procedūras savo veikloje taiko vadovaudamasis atitinkamais teisės aktais.

Civiliniame kodekse yra numatyta, kad savininkas be kitų savininkų sutikimo gali imtis tik būtinųjų priemonių tam, kad būtų išvengta žalos ar pašalinta grėsmė bendrojo naudojimo objektams (CK 4.83 str. 2 dalis).

Bendrijų įstatuose taip pat dažniausiai būna įrašyta, kad savininkams draudžiama savavališkai, be bendrijos valdybos (bendrijos pirmininko) ar jos įgalioto asmens leidimo reguliuoti, keisti, remontuoti namo bendrąją inžinerinę įrangą, bendrąsias konstrukcijas ir bendrojo naudojimo patalpas.

Bendrojo naudojimo objektų priežiūra - visų savininkų bendra pareiga, privalomuosius bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbus ir bendrojo naudojimo objektų pagerinimo arba naujų bendrojo naudojimo objektų įsigimo (kai yra daugumos savininku pritarimas) išlaidas apmoka proporcingai visi savininkai.

Net jeigu, pavyzdžiui, norėtumėte suteikti bendrijai paramą, t. y. asmeninėmis lėšomis finansuoti (nereikalaudami, kad visi savininkai proporcingai prisidėtų) bendrojo naudojimo objekto atnaujinimo darbus, vis tiek tai reikėtų suderinti su jūsų bendrojo naudojimo objektų valdytoju. Argumentams, kodėl siūlote vykdyti tam tikrus darbus, galbūt pasitelksite specialistų apžiūros aktą, pateiksite numatomų darbų projektą ar aprašą...

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas